V Trnave začínajú prehliadky podzemného mesta, bežne sa tam nik nedostane. Čo všetko môžete vidieť?


Foto: V Trnave začínajú prehliadky podzemného mesta, bežne sa tam nik nedostane. Čo všetko môžete vidieť? Foto: Región Trnava

Mesto Trnava si s prichádzajúcim teplým počasím pre ľudí pripravilo množstvo zaujímavých akcií. Jednou z nich je aj prehliadka podzemného mesta Trnava. Víkend plný objavovania Regiónu Trnava začína už v piatok podvečer. So sprievodcom sa 24. mája, 7. a 21. júna, 5. a 19. júla a aj 30. augusta môžete pozrieť na miesta, ktoré nie sú návštevníkom bežne prístupné.

Súčasťou podzemného sveta Trnavy nie sú len meštianske pivnice, ale aj rozsiahle krypty pod trnavskými kostolmi. Krypta pod františkánskym kostolom, dlhá až 93 metrov, je tvorená dvoma súbežnými chodbami a poskytuje miesto posledného odpočinku nielen bratom františkánom, ale aj príslušníkom trnavských meštianskych rodín a vyššej šľachty, uvádza Región Trnava.

Počas dvojhodinovej prehliadky podzemného mesta Trnava navštívite so sprievodcom Kostol Najsvätejšej Trojice, stredovekú pivnicu pod starou trnavskou poštou a Kostol sv. Jakuba s jeho kryptami.  Rozprávanie sprievodcu Vám priblíži príbehy troch košických mučeníkov, najväčšieho vínneho sudu alebo šľachtičnej Zuzany Forgáčovej. Prehliadka so sprievodcom začína v piatok o 17:30 hod. pred trnavskou mestskou vežou. Lístky na prehliadku si môžete kúpiť na stránke Región Trnava, pričom cena lístku je 9€ na osobu.

Prečítajte si viac: