Smrteľná nehoda vo Veľkej Mači. Zo štyroch mladých prežila jedine 21-ročná Laura, jej otec prehovoril


Foto: Smrteľná nehoda vo Veľkej Mači. Zo štyroch mladých prežila jedine 21-ročná Laura, jej otec prehovoril
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

V noci z piatka 24. mája na sobotu 25. mája došlo k tragickej nehode pri obci Veľká Mača. V dôsledku nehody vyhasli tri mladé životy a jedna osoba sa ťažko zranila. Podľa informácií polície mal 20-ročný vodič auta značky Hyundai z doposiaľ nezistených príčin prejsť mimo cestu, kde narazil do stromu. 

Portálu noviny.sk sa podarilo zistiť mená cestujúcich. Za volantom sedel 20-ročný Roland, vedľa neho 21-ročný Alex a na zadných sedadlách sedeli rovnako stará Laura a len 18-ročná Sofia. Zraneniam podľahli všetci až na 21-ročnú Lauru, ktorú previezli do nemocnice.

„Ženu transportovali záchranári s fraktúrou stehennej kosti a úrazom hrudníka do nemocnice v Galante,“ uviedol pre portál hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky Richard Bolješik. Preživšiu Lauru operovali približne 5 hodín a v súčasnosti je na Jednotke intenzívnej starostlivosti.

Otec Laury apeluje na vodičov

„Som otec dcérky, ktorá prežila včerajšiu tragickú haváriu v okrese Galanta,“ otvára Ladislav status na sociálnom médiu, v ktorom sa prihovára vodičom. V ňom vyzýva vodičov, ktorí ešte nemajú dostatočné skúsenosti za volantom, aby nepodceňovali situáciu a zbytočne neriskovali.

Tvrdí, že jazda autom je veľká zodpovednosť. „Myšlienka slobody a adrenalínu z rýchlej jazdy môže byť lákavá, no je dôležité si uvedomiť, že na cestách nie ste sami. Ohrozujete seba aj ostatných účastníkov premávky,“ pokračuje v príspevku.


Apeluje na mladých vodičov, aby venovali šoférovaniu plnú koncentráciu a rešpektovali pravidlá. „Rýchlosť je jednou z hlavných príčin dopravných nehôd. Dodržiavajte rýchlostné limity a prispôsobte rýchlosť jazdy aktuálnym podmienkam,“ napísal.

Zároveň pripomína, že na cestách sa nachádza mnoho rôznych účastníkov premávky, počnúc cyklistami a končiac kamiónmi a autobusmi. „Vždy dbajte na ich bezpečnosť a dodržiavajte odstup,“ zdôraznil. Vyzýva, aby netelefonovali počas šoférovania.

Upozorňuje aj na omamné látky: Alkohol a riadenie auta sú absolútne nezlučiteľné. Aj malé množstvo alkoholu môže výrazne zhoršiť vaše reakcie a úsudok.“ Rovnako však upozorňuje na únavu, ktorá je podľa neho za volantom rovnako nebezpečná ako únava.

Nakoniec venoval pár viet aj skúseným vodičom a rodičom. „Venujte mladým vodičom dostatok času a trpezlivosti. Pomôžte im zdokonaliť svoje vodičské zručnosti a naučte ich jazdiť zodpovedne,“ skonštatoval. Hovorí, že im majú byť vzorom.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: