Kde osláviť Deň detí? V Trnavskom kraji je prichystaných hneď niekoľko podujatí


Foto: Kde osláviť Deň detí? V Trnavskom kraji je prichystaných hneď niekoľko podujatí Foto: Pexels

Blíži sa jedno zo obľúbených sviatkov všetkých detí a ratolestí - Deň detí. Tak ako každý rok, aj tento sú pre ne pripravené rôzne akcie, na ktoré sa spolu s rodičmi môžu prísť pozrieť, užiť si program a vyšantiť sa.

Na oslavu dňa detí pozývajú mestá, obce i rôzne podniky. Pri tejto príležitosti pozýva mesto Galanta na otvorenie ihriska na Zorničke, kde budú pre deti pripravené rôzne atrakcie. 1. júna v čase od 9:00 - 12:00 hod. bude pre deti na ihrisku prichystaný skákací hrad, zastrešené pieskovisko, ping pongový stôl či šach.

Na svoje si prídu aj deti v Senici, kde sa bude konať letecký deň detí. Popoludní od 13:30 sú pripravené letové ukážky domáceho Záhoráckeho aeroklubu Senica, ale oblohu prekrižujú aj lietadlá Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR. Nebude chýbať ani statická a letová ukážka cvičného prúdového lietadla Aero L-29 Delfín, výsadky parašutistov a veľa ďalších, informuje mesto Senica.

O 15:00 hodine je pre detských návštevníkov pripravené divadelné predstavenie Odpadoví obri. Okrem obľúbeného maľovania na tvár bude pripravených aj desať stanovíšť, kde budú deti plniť zábavno-športové úlohy. Všetky úspešné deti dostanú za odmenu pamätné medaily. Aby toho nebolo málo, DOMKA si o 16:00 hodine pripravila aj detskú diskotéku. O 17:00 bude nasledovať farebný denný ohňostroj na letiskovej dráhe a tento priestor poslúži aj na záverečnú bláznivú penovú šou, ktorá sa rozpúta popoludní o 17:30.


Niekoľko podujatí na deň detí sa bude konať aj v Trnave. Už zajtra o 17:00 hod. sa uskutoční program v nákupnom centre City Aréna, kde na deti čaká deň plný smiechu, tanca, spevu a dobrej zábavy. Oslavy budú pokračovať v GOYA Vitality Hotel v kaštieli vo Voderadoch, kde od 10:00 do 17:00 hod. čaká na deti bohatý program. Na ňom nebude chýbať bábkové divadlo Féder Teáter Zlatý hrdina, grilované špeciality šéfkuchára, prechádzka v parku so sprievodcom, joga pre deti, tvorivé dielničky, spoznávanie zvukov a stôp v prírode či výstava historických strojov. Deti do 14 rokov majú vstup na podujatie zdarma, osoby nad 14 rokov majú vstup za 5€.

Svoj deň si deti užijú aj v nedeľu 2. júna v Ružovom parku o 14:00 hod., kde si môžu spraviť výlet o 100 rokov späť, vytiahnuť zo skrine klobúky a retro šaty. Ružák sa premení na retro park s desiatkou stanovísk, kde pôjde o spoločne strávený čas detí, rodičov a starých rodičov. Deti si tu môžu s babkou a dedkom vyrobiť loďku z dreva, papierovú čapicu, pohrať sa mikádo, piškvorky, vytočiť si cukrovú vatu a vybrať sa do tanečného kútika. A možno sa niečo priučí staršia generácia od tej mladšej a naopak. Dedko dostane do nôh hip-hop a babka môže naučiť vnúčatá klasický čardáš, informuje stránka Zaži v Trnave

Deň detí sa uskutoční aj v Hlohovci, kde je pre vaše ratolesti pripravená Cesta rozprávkovým lesom. Od 13:00 hod. do 16:30 hod. sa v Zámockej záhrade uskutoční podujatie, na ktorom nebude chýbať tombola, piknik, 10 stanovíšť rozprávkového lesa, rôzne odmeny, maľovanie na tvár, lodičky, skákací s šmýkací hrad, občerstvenie občerstvenie ako aj ďalší sprievodný program počas dňa.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: