Trnavčania spomínajú na Hlavnú ulicu v dávnych dobách. Takto kedysi vyzeralo Trojičné námestie


Foto: Trnavčania spomínajú na Hlavnú ulicu v dávnych dobách. Takto kedysi vyzeralo Trojičné námestie Foto: FB/Trnava

Staré fotografie v ľuďoch mnohokrát prebudia dávne spomienky, na ktoré by si možno len tak nespomenuli. A tak ako Trnavčania spomínali na kúpalisko Slávia, Hospodársku ulicu, Trojičné námestie či železničnú stanicu v Trnave, si tentokrát zaspomínali na Hlavnú ulicu v dávnych dobách.

Na fotografii, ktorú uverejnila Mirka, je ulica plná ľudí a áut, z ktorej je dnes pešia zóna. V pozadí je vidieť mestskú vežu.FB/Trnava

Trnavčania si vďaka fotografii zaspomínali na to, ako kedysi vyzeralo Trojičné námestie. „Na pravej strane Hajachovych dom, dole elektro a sklo porcelán ulička potraviny hračkársky obchod Dukla, iba spomienky ostali,“ napísala Mária. „Takúto si pamätám, ten vysoký dom je bývalé elektro a naproti elektra potraviny,“ zaspomínal si Anton. „Vtedy to v meste žilo,“ komentovala Jana. „V tom Elektre som rád nakupoval. Aj dosť veci som nakúpil. Ešte mám stereo magnetofón myslím B90 to bol. Mal som tam prioritné vybavenie,“ napísal Jozef.

O svoje spomienky sa podelilo pod príspevkom množstvo ľudí. „Bola som dieťa, ale pamätám si to. Ocino bol muzikant, hrával v Kryme, v Imperialy a v koburgu čaj o péci… mamka robila v Ase v elektre dole po schodoch. Chodievali sme ju brať autom domov a parkovali sme hneď pri ase… Najradšej som chodila do obchodu na rohu kde boli športové potreby. Chodila som na klavír do hudobnej školy pri mestskej veži, po klavíri do mliečneho baru na karamelový puding a pri divadle potom na autobus č. 14 domov… Pekné spomienky,“ zaspomínala si Andrea. „Smutné ošarpané budovy. Teraz je mesto oveľa krajšie,“ napísala Andrea. „Bývali sme na Febr. Víťazstva 13. Z jednej strany boli hudobné nástroje. Z druhej mal obchod Hrbek a potom boli látky obchod tiež klenotníctvo a pekáreň kde bol chutný chlebík a zákusky tiež,“ spomína Mária.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: