Hlohovčania sa sťažujú na nezodpovedných psičkárov. Psí exkrement v strede chodníka rozčúlil ľudí


Foto: Hlohovčania sa sťažujú na nezodpovedných psičkárov. Psí exkrement v strede chodníka rozčúlil ľudí Foto: FB/Fraštačani

Problémom viacerých psičkárov, ktorí svojich psov venčia na verejných priestoroch sú exkrementy, ktoré po nich veľakrát nedvihnú. Mnohokrát sa však nejedná o exkrementy v tráve ale na chodníkoch či ceste, kde sa neskôr môže stať veľmi nepríjemná nehoda. Na podobný problém upozornil aj Fabian v skupine Fraštačanov, kde uverejnil dve fotografie, na ktorých sa uprostred chodníka nachádza psí exkrement.

„Ozaj? Ja mám psa veľké plemeno a zbieram všade, a nie je problém otočiť ten sáčok na ruby a nabrať to hovn* ja som psičkár a takéto veci ma serú, ozaj hovno v strede chodníka? Potom sa čudujme že nás hádžu do jedného vreca,“ napísal v príspevku Fabian.


FB/Fraštačani

Ľudí táto situácia hnevá a nejeden obyvateľ má osobnú skúsenosť s psičkárom, ktorý po svojom psovi exkrement neuprace. „Ja tiež zbieram… a koľko krát sa mi stalo, že som šla cez trávu so psíkmi a stúpila som do ho..a,“ napísala Adriana. „Aj okolo nás chodí veľa psičkárov, ale vidím, že niektorí po svojich miláčikov nezbierajú,“ komentovala Ľubica. „A keď vidíte, že psičkár čumí do telefónu, upozornite, že sa pes vy…, on sa otočí a povie, nemám sáčok a ide ďalej ale kopa zostane,“ uviedla Katka.


„Treba ich odfotiť aj s miláčikom a dať na mestskú políciu, doma by im to určte vadilo keby to urobil v byte,“ napísala Gitka. Na jej komentár reagovala Paulína: „A ešte vás udajú, že ich fotíte bez dovolenia.“ „Pri prichytení treba majiteľa psa hoci aj za oblečenie zdrapnúť a prinútiť ho zdvihnúť to. Arogancia týchto ľudí je neskutočná... upozorníte osobu a pozerá na vás ako taký dement,“ napísala Dagmar.

Príspevok komentoval aj užívateľ Daniel s odkazom na projekt, ktorý mal vyriešiť problém s exkrementami. „... dávam do pozornosti! Dizajn experimentu bol vypracovaný v spolupráci s mestom Hlohovec- RIEŠENIE PROBLÉMU EXKREMENTOV PSOV V PARKOCH,“ napísal.

O stanovisko sme požiadali aj vedenie mesta a článok budeme aktualizovať o ich vyjadrenie.

Čo vám hrozí, ak exkrement neupracete?

Odstraňovať po svojom psovi výkaly je zákonnou povinnosťou majiteľa psa a vzhľadom k tomu, že podľa zákona o odpadoch platného na území SR sú psie exkrementy zaradené medzi ostatný bežný odpad, je možné ho vysypať v akomkoľvek sáčku do akejkoľvek smetnej nádoby na komunálny odpad, samozrejme s výnimkou nádob určených na separovaný zber. Rovnako je potrebné brať na vedomie, že v zmysle zákona a riešenia problematiky znečisťovania verejných priestranstiev ten, kto vedie psa a neodstráni bezprostredne výkaly, ktorými pes zničil verejné priestranstvo, sa dopustí priestupku a môže mu byť uložená pokuta a to do výšky 65,- €, uvádza obec Sekule.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: