FOTO: Už dnes sa koná tradičný mestský trh v Trnave. Tentokrát bude v inej lokalite


FOTO: Už dnes sa koná tradičný mestský trh v Trnave. Tentokrát bude v inej lokalite
Galéria: 6 fotiek
Foto: Mesto Trnava

Mestský trh sa za normálnych okolností koná na Trojičnom námestí pod mestskou vežou, avšak počas iných podujatí sa stánky presúvajú na Hlavnú, Divadelnú či Hviezdoslavovu ulicu. Tento krok má za cieľ zabezpečiť plynulý chod podujatí a zároveň zachovať tradičný trh, preto sa aj tento víkend presunú.

História mestského trhu

Mestský trh je pre Trnavu historicky významný. Mesto sa od svojho vzniku nachádzalo na križovatke dvoch dôležitých obchodných ciest a v minulosti tu fungovala jedna z najvýznamnejších mýtnych staníc v Uhorsku. Obchod na trhoch bol kľúčový pre prosperitu mesta, čo viedlo aj k stavbe mestskej veže, symbolu trnavskej prosperity.

Trnava má s trhom v srdci mesta hlboké historické prepojenie a mnohí návštevníci, predovšetkým z Maďarska, ju stále poznajú ako Nagyszombat (Veľká Sobota) podľa trhu, ktorý sa tu konal práve v sobotu,“ opisuje turistické informačné centrum.


Galéria: 6 fotiek

Návštevníci Mestského trhu si budú môcť vychutnať širokú ponuku sezónnej zeleniny a ovocia, domácich dobrôt, remeselných výrobkov, bylín, kvetov, sadeníc a koláčov. Trh je tiež príležitosťou na stretnutie s predajcami a známymi, nasatie atmosféry a oddych pri káve v niektorej z kaviarní. Presun trhu na Hlavnú ulicu zabezpečí, že aj počas iných podujatí si Trnavčania a návštevníci mesta budú môcť užiť obľúbenú tradíciu nakupovania v historickom centre.

Kedy a kde sa bude trh konať?

Mestský trh sa uskutoční už tento víkend 7. a 8. júna na Hlavnej ulici. „Predajné stánky budú umiestnené na pešej zóne v lokalite od Trhovej ulice po Kostol sv. Heleny. Trh sa bude konať ako obvykle v piatok a sobotu od 7.00 do 11.00 hod.,“ oznamuje správa mestského majetku Mesta Trnava.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: