Trnavčanka sa sťažovala na hluk od susedov počas víkendu. Ľudí jej hnev rozdelil do dvoch skupín


Foto: Trnavčanka sa sťažovala na hluk od susedov počas víkendu. Ľudí jej hnev rozdelil do dvoch skupín Foto: FB/Trnava

Cez týždeň chodiť do práce a cez víkend pracovať okolo domu. Takto to má rozdelené väčšina ľudí, ktorí počas týždňa nestíhajú popri práci toho veľa urobiť. A hoci sa s prácou okolo domu spája aj možný hluk, ktorý môže susedom vadiť, niektorí ľudia sa na to sťažujú.

Video, v ktorom je počuť ako niekto robí okolo domu uverejnila v skupine Trnavy Silvia, ktorej to prekážalo. „Ak niekto ma úmysel ísť bývať do Bohdanoviec, tak zabudnite, každý deň hluk od rána do večera. Peknú nedeľu,“ napísala v príspevku.Príspevok komentovalo množstvo ľudí, ktorí nechápu jej rozhorčenie. „A čo ste čakali na dedine,“ napísal Lukas. „Presne úplne normálny víkend na dedine. Ľudia čo sú v týždni v práci potrebujú porobiť okolo domu čo nestíhajú urobiť počas týždňa. V meste by sa zas sťažovali, že im pod oknami kosia,“ komentoval Eduard. „Tomuto sa hovorí zvuky víkendového rána na dedine… ak chcete pokoj, treba ísť niekam inam bývať,“ uviedla Soňa. „Ja len rozmýšľam, že či ste vážne čakali, že v Bohdanovciach nad Trnavou bude nebeské ticho,“ napísal Matej.

Podľa niektorých ľudí by v nedeľu mali ľudia zachovať kľud a nerušiť susedov hlukom. „Nie je to v poriadku. Ľudia majú zachovávať kľud v nedeľu, lebo je veľa takých čo si chcú oddýchnuť. Treba v pokoji napomenúť suseda,“ napísala Veronika. „Vyrastala som na dedine. V nedeľu nikto nerobil, jedine navariť obed a umyť riad. Mama mi ani šiť nedovolila,“ komentovala Jarila. 

„Nie je to normálne, ľudia sa majú v nedeľu stíšiť a oddychovať, nech si teda vo svojom dvore robí, ale nech neotravuje susedov. Možno ten hluk robia tí, čo môžu pokosiť aj cez týždeň, ale bohužiaľ ľudia ostali bezcitní jeden k druhému, v meste je aspoň pokoj od týchto prác a komu vadia zvony? Nuž zvony zvonia aj na dedine, to už by sa mal ten človek zamyslieť sám nad sebou, lebo je nespokojný sám so sebou. A teraz sa všetci do mňa pustite, aj voľakedy ľudia chodili do práce cez týždeň a toto si nerobili na schváli,“ uviedla Emilia.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: