V Trnave sa uskutoční skupinová cyklojazda, vrátane najmenších. Trasa povedie cez Smolenice, dokopy má 63,8 km


Foto: V Trnave sa uskutoční skupinová cyklojazda, vrátane najmenších. Trasa povedie cez Smolenice, dokopy má 63,8 km Foto: Freepik

Región Trnava v spolupráci s odborníkmi z MTBIKER pripravuje na sobotu 8. júna skupinovú cyklojazdu po okolí Trnavy. Štart je naplánovaný na 10:00 hod. z Námestia sv. Mikuláša v Trnave. Trasa povedie cez obec Smolenice, kde bude pre účastníkov pripravené občerstvenie a možnosť prehliadky areálu medovinárstva Včelovina, uvádza TT kraj.

Skupinová jazda je vhodná pre cyklistov každého veku, vrátane najmenších športovcov. Nevyhnutnou podmienkou účasti je cyklistická prilba pre všetkých účastníkov. Celá trasa vedie po poľných cestách mimo hlavných spojov.

Prvá polovica trasy do Smoleníc je dlhá 25 kilometrov. Účastníci, ktorí budú chcieť v Smoleniciach stráviť viac času, budú môcť absolvovať cestu späť do Trnavy pohodlne vlakom. Skupinová jazda bude pokračovať zo Smoleníc späť do Trnavy o 13:00 hod. po 40 kilometrov dlhom úseku cez obce Dolné Orešany, Dlhá a Biely Kostol. Celková trasa má 63,8 km s prevýšením 417 m.

„MTBIKER cyklojazda Regiónom Trnava nie je len o jazde na bicykli, ale aj o komunite. Trasa je naplánovaná tak, aby si všetci užili spoločné zážitky a rozhovory. K cyklistike patrí aj objavovanie nových miest a gastrozážitky. V regióne, ktorý sa môže pochváliť najlepšou medovinou na svete, sme preto naplánovali krátku zastávku v medovinárstve priamo pod Smolenickým zámkom,“ hovorí Tomáš Cepka z MTBIKER pre Región Trnava.

Pred jazdou bude účastníkom k dispozícii malý servis bicyklov a občerstvenie s kávou. Cyklojazda je bezplatná a nie je potrebná ani registrácia.

Prečítajte si viac: