FOTO: Hasiči v Trnavskom kraji mali plné ruky práce. Kvôli dažďom odčerpávali vodu z domov či cestných komunikácii


FOTO: Hasiči v Trnavskom kraji mali plné ruky práce. Kvôli dažďom odčerpávali vodu z domov či cestných komunikácii
Galéria: 4 fotky
Foto: FB/Dobrovoľný hasičský zbor Banka

V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru spolu s členmi dobrovoľných hasičských zborov obcí Trnavského kraja celkom 57-krát, uviedla hovorkyňa krajských hasičov Lena Košťálová.

Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch vykonali zásah celkom 18-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave 6-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dunajskej Strede 1-krát.

Po jednom výjazde vykonali Dobrovoľné hasičské zbory obcí Koválov a Topoľníky. Členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Veľké Orvište zasahovali 2-krát a obce Banka 3-krát. Dobrovoľní hasiči z obce Krakovany zasahovali 5-krát, z obce Moravany nad Váhom a Madunice 6-krát. Členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Vrbové zasahovali 8-krát.

„Zasahujúci hasiči odčerpávali vodu z priestorov rodinných a obytných domov či cestných komunikácii. Celkom zasahovalo 14 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 42 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí. Nasadených bolo 16 kusov hasičskej techniky,“ informovala Lenka Košťálová.Prečítajte si viac: