Trnavčanka upozornila na nepokosenú trávu v meste, ľudia s ňou nesúhlasia. Je to krásne, uhol pohľadu, píšu


Foto: Trnavčanka upozornila na nepokosenú trávu v meste, ľudia s ňou nesúhlasia. Je to krásne, uhol pohľadu, píšu
Galéria: 5 fotiek
Foto: FB/Trnava

Silné dažde a prehánky, ktoré strieda pekné slnečné počasie spôsobuje rýchlo rastúcu trávu. Hoci ju mestá a obce kosia, rastie skutočne rýchlo a nie všetko sa hneď stihne pokosiť. Niektoré plochy sa pritom nechávajú nepokosené pre opeľovačov. Na vysokú trávu upozornila obyvateľka Trnavy pani Marta, ktorá na facebookovej skupine pridala fotografie, ako to vyzerá na Družbe cez Spartakovskú.

„Dnes ráno som išla na Družbu cez Spartakovskú a je to naozaj džungľa. Sem tam niečo pokosené, ale je to len malá časť. Nechápem, ako náš „pán VŠEMOCNÝ“ takto spravuje naše krásne mesto,“ uviedla v príspevku.


FB/Trnava


Pod príspevkom sa hromadia komentáre od obyvateľov mesta. Niektorí chápu rozhorčenie Trnavčanky, iným vysoká tráva s kvetmi vôbec nevadí. „Naše deti môžu vidieť aj vlčí mak, a iné rastliny. Inak by nevideli,“ napísal Matej. „Veď je to krása. Svieže, farebné. Pre včielky a hmyz perfektné,“ komentovala Adriana. „Ja nevidím, že by ste nemali kade prejsť,“ napísala Jana. „Včera som tam bol s vnučkou, videla pokosené plochy, ale najviac ju zaujala vysoká tráva, že sa cíti ako v džungli. Nemohol som ju dlho odtiaľ dostať, aj takto sa buduje prirodzená imunita. Kosiť lúčne kvetenstvo? To kto je taký ignorant prírody?“ uviedol Stefan.

„Je to pekné kým je to max polmetrové a nie vyššie ako ja napríklad. Nočná mora pre alergikov v škôlke a škole hneď za plotom,“ napísala Alžbeta. „Chudáci alergici a astmatici,“ komentovala Viera. „Jedny nadávajú, že nekosia a druhý zase, že kosia aj v sobotu o 8 hod., tak čo vlastne chcete ľudia. Veď už sa tu frfle na všetko,“ uviedla pod príspevkom Božena. „Zaujímavé, ja som dnes šla okolo a vravím si aká pekná lúka, uhol pohľadu,“ komentovala Mária.

O stanovisko sme požiadali aj vedenie mesta a článok budeme aktualizovať o ich vyjadrenie.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: