FOTO: Na Trnavskej župe sa konal deň otvorených dverí. Účasť bola rekordná, zúčastnilo sa ho viac ako 5-tisíc ľudí


FOTO: Na Trnavskej župe sa konal deň otvorených dverí. Účasť bola rekordná, zúčastnilo sa ho viac ako 5-tisíc ľudí
Galéria: 6 fotiek
Foto: TTSK

Trnavský samosprávny kraj zorganizoval v sobotu 1. júna v priestoroch Úradu TTSK piaty ročník Dňa otvorených dverí na Trnavskej župe. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 5-tisíc návštevníkov, pričom bola presiahnutá hranica návštevnosti tohto podujatia z minulého roka, a to o viac ako 2-tisíc návštevníkov. Motívom tohto ročníka boli tradície, remeslá a pestrá kultúra Trnavského kraja, uvádza TTSK.

Župa pripravila atraktívny program pre všetky vekové kategórie. Návštevníci tvorili výrobky z dreva či kvetov a dozvedeli sa aj o tom, ako prebieha výroba medu.

V priestoroch župného úradu sa mohli návštevníci oboznámiť s aktivitami a projektmi, ktoré župa zrealizovala alebo plánuje v blízkej dobe uskutočniť. Prácu odprezentovali rôzne odbory úradu, pričom aktivity mali pripravené aj domovy sociálnych služieb, župné stredné školy, Hvezdáreň a planetárium M. R. Štefánika v Hlohovci. Zaujala aj gastro a wellness zóna, domáca zmrzlina, či cukrová vata. Súčasťou Dňa otvorených dverí na Trnavskej župe boli aj vystúpenia dvojice Ceruzko a Farbička, tanečnej skupiny Crazy Family a Univerzitného folklórneho súboru Trnafčan, dodal TTSK.Prečítajte si viac: