FOTO: Vo Vlčkovciach otvorili novú Motýliu záhradu. Návštevníci tu nájdu viac ako 50 druhov motýľov


FOTO: Vo Vlčkovciach otvorili novú Motýliu záhradu. Návštevníci tu nájdu viac ako 50 druhov motýľov
Galéria: 9 fotiek
Foto: FB/Motýlia Záhrada

V Trnavskom kraji v obci Vlčkovce sa len nedávno otvorila Motýlia záhrada. Od 1.6. tak ľudia zo širokého okolia môžu navštíviť túto jedinečnú záhradu, plnú krásnych a pestrofarebných motýľov. 

Nová motýlia záhrada sa rozprestiera na ploche 240 metrov štvorcových. Jej návštevníci môžu pozorovať motýle v rôznych životných cykloch, nielen ako okrídlených krásavcov, ale aj pred zakuklením a vyliahnutím. Zároveň môžu vidieť, že motýle trávia deň aj inak ako poletovaním z kvetu na kvet, spoznávajú svoje okolie, ochutnávajú potravu, sú hravé a zvedavé.

Návštevníci tu nájdu viac ako 50 druhov motýľov. Medzi najkrajšie a najzaujímavejšie patrí čierno-modrý krásavec z rodu Morfo, ktorý pochádza z tropických pralesov Strednej a Južnej Ameriky, uvádza sa na stránke Motýlej záhrady.

Na území Slovenska žije viac než 3 000 druhov motýľov. V záhradách sa najčastejšie vyskytujú motýle mlynárikovité, napríklad mlynárik kapustový, mlynárik ovocný, či mlynárik repkový.


Dobre rozšírené sú u nás i motýle babôčkovité, napríklad babôčka admirálska, babôčka pávooká, perlovce a očkáne. Na kvetoch môžeme vidieť aj viacero druhov modráčikov a žltáčikov. Príjemnými návštevníkmi záhrad sú tiež vidlochvosty, napríklad vidlochvost ovocný.

Motýlia záhrada je pre verejnosť otvorená každý deň v čase od 10:00 hod. do 17:00 hod.

Cena za vstup je individuálna:

  • dospelý 7€
  • senior (nad 65 rokov) 5€
  • deti do 3 rokov ZDARMA
  • dieťa (3-18 r.) 5€
  • držitelia preukazu ZŤP (Dospelý) 5€
  • držitelia preukazu ZŤP (Dieťa) 3€

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: