Z tichej, obojsmernej Leteckej ulice je jednosmerná cesta, cez ktorú premávajú autobusy. Obyvatelia sú nespokojní


Foto: Z tichej, obojsmernej Leteckej ulice je jednosmerná cesta, cez ktorú premávajú autobusy. Obyvatelia sú nespokojní Foto: imhd.sk

Dopravné zmeny v Trnave obyvateľov stále prekvapujú. Tak ako z obojsmernej cesty na Špačinskej ulici urobili slepú ulicu, sa teraz z kľudnej a tichej Leteckej ulice na Kopánke stala trasa, cez ktorú premáva mestská autobusová doprava (MAD), uvádza MY Trnava.

Mesto spravilo z obojsmernej cesty, ktorú ľudia využívali najmä preto, aby sa dostali domov, jednosmernú a presmerovali na ňu MAD, ktorá teraz ruší obyvateľov ulice.

Okrem toho na ulici parkujú autá iba na jednej strane, aby sa na cestu zmestili autobusy, ktoré na nej po novom premávajú. Obyvatelia ulice sú nespokojní, hlučné autobusy počujú aj cez zatvorené okná.

„Celé zle. Ľudia tam toho majú plné zuby. Nechcel by som byť autobusár, čo tam musí jazdiť. Poštová mala zostať obojsmerná,“ napísal Marek. „Teda neviem aký experti o tomto rozhodujú, ale asi moc rozumu nepobrali. A platí to zrejme pre celú Trnavu,“ uviedla Emília. „Celá Kopánka teraz robí obrovské kolečká navyše, kvôli jednosmerkám. Slnečná ulica vraj mala byť kladnejšia, ale musím cez ňu chodiť už aj vtedy, keď by som normálne išla najkratšou cestou. Takže áut na nej pribudlo a nie odbudlo. Autá boli rovnomerne rozložené podľa bydliska a teraz sa zhustili v určitých uliciach. Na hlavu,“ napísala Mária.

O stanovisko sme požiadali aj vedenie mesta a článok budeme aktualizovať o ich vyjadrenie.

Prečítajte si viac: