Trnavčanka dobrým skutkom spríjemnila deň neznámemu pánovi aj sebe. Kto dobro koná tak sa mu aj vráti, napísala


Foto: Trnavčanka dobrým skutkom spríjemnila deň neznámemu pánovi aj sebe. Kto dobro koná tak sa mu aj vráti, napísala Foto: Freepik

Nie každý deň svieti slnko a rovnako tak nemajú ľudia každý deň dobrý. Stačí však málo a z pochmúrneho dňa sa môže stať pekný. O takýto deň sa podelila Trnavčanka Petronela, ktorá dobrým skutkom potešila neznámeho pána, ale aj seba.

„Niečo dobré. Bol veľmi zlý deň. Od rána sa všetko kazilo v práci. Večer na obchode sa našla peňaženka s dosť veľkým finančným obnosom. Keďže tam boli aj doklady, rozhodla som sa rýchlo konať, že majiteľ môže byť ešte na blízku… a tak som ho šla hľadať a podarilo sa. Veľa ľudí z Vás má pozná z Kauflandu keď som bola v SBS vždy ochotná, milá každému pomôcť... aj keď som už inde, je to jednoducho vo mne… aj keď máte zlý deň, príde niečo, čo Vám vyčarí úsmev na tvári. Pán prišiel, krásne z celého srdca sa poďakoval, že si to veľmi váži a je rád, že sa ešte ľudia nájdu ochotní takto pomôcť. Ak to čítate, bolo mi potešením…  krásny večer Trnava. A ľudia pomáhame lebo chceme, lebo to tak cítime a kto dobro koná tak sa mu aj časom vráti,“ napísala v príspevku v skupine Trnavy.

Dobrý skutok Trnavčanky pochválilo mnoho ľudí, niektorí ju dokonca poznajú. „Dobrí ľudia ešte žijú... a som nesmierne rada za nich. Krásny večer prajem,“ napísala Anna. „Dobrých ľudí je väčšina, len tak nevyčnievajú ako tí nepodarení,“ komentovala Patricia. „Aj mne niekto našiel na WC v obchoďáku môj novy iPhone a vrátili mi ho,“ podelila sa o podobný prípad Lucia. „Môžem potvrdiť, pani Petronela je ozaj statočná a poctivá pani, aj mne veľmi pomohla, keď ma okradli pred Kauflandom,“ napísala Marika. „Peti super, si úžasný človek so srdcom na správnom mieste,“ komentovala Ivana.

Čo hrozí, ak nájdete stratenú peňaženku, ktorú nevrátite a prídu na vás?

Ak nálezca neodovzdá peniaze v hotovosti vlastníkovi, resp. štátnemu orgánu, vystavuje sa riziku trestnoprávnej zodpovednosti. Konkrétne môže naplniť skutkovú podstatu trestného činu zatajenia veci podľa § 236 Trestného zákona. Ten hovorí: „Kto si prisvojí cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo bez dovolenia oprávnenej osoby, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok. Odňatím slobody na šesť mesiacov až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním väčšiu škodu,“ uvádza Podnikateľské centrum.

Prečítajte si viac: