Divadlo Jána Palárika v Trnave oslávilo 50 rokov. Pri tejto príležitosti je pre návštevníkov pripravená výstava


Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave oslávilo 50 rokov. Pri tejto príležitosti je pre návštevníkov pripravená výstava
Galéria: 5 fotiek
Foto: FB/TTSK

Župné Divadlo Jána Palárika v Trnave pripravilo pri príležitosti vyvrcholenia jubilejnej 50. divadelnej sezóny slávnostný galavečer 50 rokov divadla v Trnave, informuje Trnavský samosprávny kraj.

Počas podujatia na pódiu vystúpili súčasní zamestnanci, spolupracovníci, pamätníci aj vzácni pozvaní hostia z kultúrnej a umeleckej obce. Spomínalo sa na všetky tri éry divadla – Divadlo pre deti a mládež, ktoré vzniklo v roku 1974 a na rok 1990 a éru Trnavského divadla, pričom pod súčasným názvom Divadlo Jána Palárika v Trnave funguje od roku 2002.

Trnavský župan Jozef Viskupič počas príhovoru uviedol, „že si váži činnosť trnavských divadelníkov, hercov i všetkých tvorcov podieľajúcich sa na tomto úspešnom príbehu, pretože bez kultúry by bol svet chladnejší a náš život chudobnejší.“

Pri príležitosti 50. výročia divadla v Trnave je pre návštevníkov pripravená výstava, vďaka ktorej budú môcť návštevníci vidieť najdôležitejšie udalosti v histórií divadla, tvorcov aj herecký súbor. Výstavu si budete môcť pozrieť vždy pred predstavením, a to aj počas nasledujúcej 51. divadelnej sezóny, uvádza TTSK.Prečítajte si viac: