Dnes je to desať rokov od tragickej nehody, pri ktorej zomreli študenti trnavského gymnázia. Čo sa v osudný deň stalo?


Foto: Dnes je to desať rokov od tragickej nehody, pri ktorej zomreli študenti trnavského gymnázia. Čo sa v osudný deň stalo? Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

V tento deň pred desiatimi rokmi otriasla Slovenskom nehoda autobusu, v ktorom sedeli mladí študenti trnavského gymnázia. Autobus so študentmi havaroval pred Piešťanmi na 73. kilometri diaľnice D1 v smere do Bratislavy, uviedla TV JOJ.

V autobuse sa viezlo dvadsaťpäť študentov, pasažierov bolo dvadsaťdeväť. „Pri nehode zraneniam podľahli štyri osoby. Jedna osoba mala veľmi ťažké poranenia, štyri stredne ťažké, dvadsať ľudí sa zranilo ľahko,“ uviedol hovorca OS ZZS SR Boris Chmel.

Študenti Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave sa vracali z dvojdňového výletu na Orave.

Na miesto, kde sa nehoda stala, okamžite prišli aj rodičia detí, ktoré sa nachádzali v autobuse. „Ďakujem pánu Bohu, že moja dcéra je v poriadku,“ povedal otec jednej zo študentiek. Podľa jeho slov, keď prišli na miesto, nikto im nič nepovedal.

Policajné vyšetrovanie ukázalo, že za nehodu mohlo ľudské zlyhanie. Polícia vylúčila technickú závadu a uviedla, že vodič neprekročil rýchlosť, uvádza TV JOJ.

Prečítajte si viac: