VIDEO: Trnava pokračuje v revitalizácii verejných priestorov. Zrenovované budú aj parkoviská


Foto: VIDEO: Trnava pokračuje v revitalizácii verejných priestorov. Zrenovované budú aj parkoviská
Galéria: 4 fotky
Foto: Mesto Trnava

Mesto Trnava po úspešnej obnove prvých dvoch dvorov na Hospodárskej ulici pokračuje v revitalizácii verejných priestorov v tejto časti mesta. V týchto dňoch sa začínajú práce na ďalších dvoch dvoroch, ktoré sa nachádzajú bližšie k Ulici Andreja Sládkoviča. Dokončenie prác je naplánované na 31. októbra a náklady dosiahnu takmer 400-tisíc eur, ako vyplýva zo zverejnených zmlúv.

Na prvom z dvojice vnútroblokov aktuálne prebiehajú práce, ktoré sú etapizované tak, aby mesto minimalizovalo problémy s príjazdom, ale aj s parkovaním rezidentov.

„Môžete sa tešiť na nové povrchy chodníkov, ciest, parkovísk, ale aj na bezpečnostné kamery, nové svetlá a samozrejme kvalitný mobiliár. Práce potrvajú do konca jesene, ale my sa tešíme na výsledok už teraz,“ odkazuje vo videu primátor Peter Bročka.


Podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej oba dvory získajú nové povrchy chodníkov a parkovísk. Doplnia sa nové parkovacie miesta, mobiliár a nebude chýbať ani upravená zeleň. Stavebné práce zahŕňajú aj rekonštrukciu verejného osvetlenia a prípravu na kamerový systém pre väčšiu bezpečnosť obyvateľov.

Galéria: 4 fotky

Na dvore číslo 3 pribudne ihrisko s workoutovými prvkami, zatiaľ čo na dvore číslo 4 budú inštalované prvky na dynamické posilňovanie celého tela. „Cieľom je vytvoriť ucelený priestor na oddychovo-spoločenské aktivity rezidentov všetkých vekových kategórií s rôznymi záujmami a potrebami,“ uviedla Majtánová.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: