Trnavčania si zaspomínali na staré kúpalisko Slávia. Tá ľadová voda a a všetci sme boli chudí a chudší, smejú sa


Foto: Trnavčania si zaspomínali na staré kúpalisko Slávia. Tá ľadová voda a a všetci sme boli chudí a chudší, smejú sa Foto: FB/Trnava

Leto je za rohom čo znamená jediné - za chvíľu sa otvoria kúpaliská. A hoci ich je v Trnave viacero, ľudia radi spomínajú na staré kúpalisko Slávia. Pri pohľade na starú fotografiu z kúpaliska v ich rezonuje najmä jedno - studená voda, v ktorej sa kúpali.

Spomienky na kúpalisko obyvateľom oživila fotografia, ktorú pridal Peter na facebookovú skupinu Trnavy. „Kúpalisko Slávia… 80-te roky,“ napísal v príspevku.


FB/Trnava


Fotografia navrátila Trnavčanom spomienky, ktorými sa vrátili o pár rokov dozadu a zaspomínali si na kúpalisko. „Až na tú ľadovú vodu bolo super,“ napísala Janka. „Tam som chodil do cca 1973,“ komentoval Anton. „Tá ľadová voda. Furt skoro prázdny bazén,“ uviedol užívateľ Ženo. „A všetci sme boli chudí a chudší... To už dnes len tak nevidíš,“ napísala Denisa. „Keď deti prechádzali celým bazénom mali modré pery od tej studenej vody, kúpalisko bolo super, spomíname,“ zaspomínala si Eva. „Ja som tam najradšej chodila kvôli tej studenej vode. Na Družbe som bola raz, stačilo,“ uviedla Denisa.

Okrem studenej vody, na ktorú väčšina obyvateľov spomína, si tiež všimli ľudí na fotke. Všetci boli pritom chudí. „Fakt sme boli štíhli, športovali. Na Rybníku bola populárna rohovka. Asi pre to, lebo voda bola ako žiletka studená, to sa nedalo kúpať, a potom špinavá a nepriehľadná. A skoky z veže. A volejbaly na ihriskách a nádherné baby. Nechýbali nám ani drogy ani mobily,“ napísal Miro. „Toto môže byt tak 1977/78 rok spoznávam tam kamarátku, vianočka pod pazuchu, uterák, deka a bolo, pri malej šmykľavke flek. Voda studená ako ľad, ale to bolo nepodstatné,“ zaspomínala si Ľubica. 

„Skákali sme jeden cez druhého a nikdy sa nikomu nič nestalo a nebolo ani pod vodu vidieť, taká bola kalná. Najviac kupko,“ uviedol Mário. „Ľadová voda a keď sa trochu zohriala, tak bola zase hrozne špinavá - úplne zelená. Ale inú možnosť sme nemali, len cez leto chodiť na kúpalisko. Rodičia na dovolenky nemali ani peniaze, ani toľko dní dovolenky - začínali ste s 5-timi dňami po 5-tich rokoch ste mali dva týždne za celý rok,“ spomína Mariana na kúpalisko. „Čo sme vtedy jedli, že všetci boli chudí?“ napísala Elena.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: