V rekreačnej obci pri Skalici sa pohybuje medveď


Foto: V rekreačnej obci pri Skalici sa pohybuje medveď
Foto: ilustračné/freepik.com/vladimircech

Podľa čerstvých informácií od poľovníckej obce sa v okolí Skalických hôr pohybuje samec medveďa hnedého. Pred dvomi týždňami zachytila medveďa fotopasca v Častkove a predvčerom boli nájdené stopy v oblasti Hrubého Rinku. Existuje tak predpoklad, že ide o toho istého jedinca, píše mesto Skalica.

Pravdepodobne sa jedná o samca, ktorý bol vytlačený zo svojho teritória a ktorý sa dočasne pohybuje v priľahlej oblasti. Mesto zároveň prosí všetkých návštevníkov Skalických hôr - hubárov, turistov i cyklistov - aby sa pri návšteve lesa nepohybovali v úplnej tichosti.

Medveď je aj napriek prezentovanému obrazu v médiách plachým zvieraťom a pred akýmkoľvek hlukom inštinktívne utečie - či už to bude zacinkanie zvončeka, rozprávanie alebo pustená hudba z telefónu. Ak to situácia umožňuje, nepohybujte sa lesom sami, pozorne sledujte svoje okolie a predchádzajte situácii, kedy nebudete počuť okolité ruchy (zapnuté slúchadlá).

Osobitú prosbu smeruje mesto na majiteľov psov - prosia, aby ste ich v lese nepúšťali na voľno a viedli ich výhradne na vôdzke. A to z dôvodu, aby ste mali svojho psa pod kontrolou, ak by náhodou zachytil pachovú stopu medveďa.

Prečítajte si viac: