Volebný deň si spestrili alkoholom, potom sadli za volant. Trnavská polícia vodičke namerala viac ako 3 promile


Foto: Volebný deň si spestrili alkoholom, potom sadli za volant. Trnavská polícia vodičke namerala viac ako 3 promile
Galéria: 2 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Policajti z okresu Dunajská Streda museli v sobotu riešiť nielen dohľad nad pokojným priebehom volieb, ale aj dvoch silne opitých vodičov, uvádza polícia Trnavského kraja.

Polícia bola podvečer privolaná k zrážke dvoch osobných áut v meste Dunajská Streda. 32-ročná vodička pravdepodobne nedodržala bezpečnú vzdialenosť od auta Citroen Picasso idúceho pred ňou, a tesne pred križovatkou do neho s autom Toyota C-HR zozadu narazila.

Policajná hliadka na mieste podrobila oboch vodičov dychovým skúškam. Pozitívny výsledok mala iba skúška mladej ženy, ktorá pri nej nafúkala 3,10 promile alkoholu.

Policajti riešia za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky aj 35-ročného vodiča, ktorý opitý jazdil po obci Ňárad, v okrese Dunajská Streda. Policajti mu pri kontrole zistili v dychu 2,4 promile. Pri opakovanej dychovej skúške sa hodnota dokonca zvýšila na 2,48 promile alkoholu.

Policajná hliadka muža obmedzila na osobnej slobode a v rámci tzv. superrýchleho konania mu policajti vzniesli obvinenie. Do rozhodnutia súdu zostáva v policajnej cele.Prečítajte si viac: