V Trnave budujú nový cyklochodník, uprostred cesty mu však prekážal strom. Dnes už vieme, čo dostalo prednosť


Foto: V Trnave budujú nový cyklochodník, uprostred cesty mu však prekážal strom. Dnes už vieme, čo dostalo prednosť
Galéria: 3 fotky
Foto: FB/Trnava

Pred niekoľkými týždňami sa na facebookovej skupine Trnavy objavila fotografia nového cyklochodníka v štádiu budovania, ktorému však v ceste stál strom. Snímka spustila vlnu komentárov, v ktorých ľudia písali a najmä dúfali, že tam strom zostane a okolo neho bude viesť cyklochodník. V skupine sa však objavila ďalšia fotografia, na ktorej uprostred chodníka už strom nie je.

Príspevok komentovalo množstvo ľudí, ktorí s jeho odstránením nesúhlasia. „V sobotu tam ešte bol, dnes som išiel okolo a vyrezaný,“ napísal Peter. „To fakt? Komu tam vadil strom? Kvôli kúsku betónu, ktorý mohli nakresliť inde?“ komentovala Michaela. „Som zväčša času cyklista, ale nepáči sa mi, že strom padol. Bol krásny ako súčasť toho chodníka, nevidím žiaden problém ho obísť,“ uviedla Henrieta. „Mohli sa oň opierať cyklisti pokiaľ im naskočí zelená. Čo by sme my motorkári dali za taký tieň na križovatke v tejto betónovej džungli a celodenných kolónach,“ napísal užívateľ Panko.


 Niektorí sa tiež pýtajú, či strom odstránili úplne, alebo ho premiestnili inam. „Super by bolo, keby bol strom presadený. No a cyklochodníky sú po celom svete bežná vec, len v TT sa tomu podaktorí nemôžu prestať čudovať až už je to vtipné,“ napísala Másha. „Dúfam, že presadili ten strom inde,“ komentoval Juraj. „Nepresadili, išla som okolo keď ho rovno na mieste drvili,“ reagovala na príspevok Marianna.

O stanovisko sme požiadali aj vedenie mesta a článok budeme aktualizovať o ich vyjadrenie.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: