V Trnave sa deti stanú občanmi vlastného minimesta. Budú sa v ňom môcť zamestnať, zabaviť aj si zvoliť starostu


Foto: V Trnave sa deti stanú občanmi vlastného minimesta. Budú sa v ňom môcť zamestnať, zabaviť aj si zvoliť starostu
Galéria: 5 fotiek
Foto: Mesto Trnava

Deti vo veku 8 až 15 rokov sa aj tento rok vrátia do minimesta, kde žijú podľa vlastných pravidiel a dospeláci doň môžu iba nakuknúť, informuje mesto Trnava.

„Šiesty ročník otvárame v pondelok 8. júla už tradične na Mestskom zimnom štadióne. Netreba sa prihlasovať vopred a vstup je bezplatný,“ hovorí koordinátorka miniTrnavy Katarína Haršányiová z odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave.

Hra na mesto bude fungovať každý pracovný deň od 8:00 do 14:30 hod. MiniTrnavčanov budú čakať ich obľúbené stanovištia, kde sa budú môcť zamestnať aj zabaviť – napríklad fotoateliér, laboratórium, tanečná akadémia, banka, univerzita, kreatívne a remeselné dielne, radnica, šperkárstvo a mnohé ďalšie. O poriadok sa budú starať minitrnavskí policajti a na čele bude stáť starosta s mestskou radou, ktorých si občania sami zvolia.

„Vyškolili sme šesťdesiat vedúcich, ktorí budú na jednotlivých stanovištiach zabezpečovať bezpečné prostredie pre všetky deti, do samotnej hry však vstupovať nebudú. Deti si miniTrnavu spravujú samy, riadia chod celého minimesta, učia sa spolu komunikovať, riešiť nezhody aj prebrať zodpovednosť za svoje rozhodnutia,“ vysvetľuje K. Haršányiová.

Mesto detí bude otvorené do piatku 19. júla 2024.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: