VIDEO: Rekonštrukcia Trnavskej Prachárne je v plnom prúde. Pozrite sa, ako pokročili stavebné práce


Foto: VIDEO: Rekonštrukcia Trnavskej Prachárne je v plnom prúde. Pozrite sa, ako pokročili stavebné práce Foto: FB/Mesto Trnava

Meštiansky dom v Prachárni práve prechádza obnovou. Mesto o jej plánovaní informovalo pred niekoľkými mesiacmi na svojej facebookovej stránke. Práve dnes uverejnilo video, na ktorom zaznamenalo situáciu na pracovisku.

„Premena Prachárne je v plnom prúde. Dnes sa môžete pozrieť na zábery z kontrolného dňa a ako práce pokročili. Rekonštrukcie pamiatok patria k tým najťažším a vy môžete túto historickú premenu sledovať na vlastné oči,“ uvádza mesto v príspevku.

Obyvatelia Trnavy sa tak môžu tešiť z obnovy národnej kultúrnej pamiatky Meštiansky dom Pracháreň.Stavebné práce majú podľa plánov trvať 12 mesiacov. Momentálne je časový harmonogram projektu plánovaný na obdobie od marca 2024 do februára 2025.

Na príspevok reagovali aj obyvatelia mesta, ktorí sa z rekonštrukcie Prachárne tešia. „Toto je vyslovene dobrá vec a kvalitný projekt a aj tak sa nájdu ľudia, ktorí dajú vyrehotaného smajlíka už len tak z princípu, pretože proste hejtujú všetko zaradom a nechcú ani za svet vidieť tisíce skvelých vecí, čo sa v Trnave dejú,“ napísala Ivette. „Skvelé, tešíme sa na hotový projekt,“ reagoval Steven. „Skvelé,“ uviedla Eva.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: