Hlohovec upozorňuje na podvodné telefonáty. Dôchodkyňa uverila príbehu o nehode a dcére v base, prišla o 17-tisíc


Foto: Hlohovec upozorňuje na podvodné telefonáty. Dôchodkyňa uverila príbehu o nehode a dcére v base, prišla o 17-tisíc Foto: FB/Mesto Hlohovec

Obvodné oddelenie Policajného zboru v Hlohovci informuje o zvýšenom výskyte podvodných telefonátov zameraných najmä na starších občanov. Podvodníci sa snažia vylákať peniaze pod rôznymi falošnými príbehmi a využívajú rôzne manipulačné techniky. V poslednej dobe sa stalo niekoľko prípadov, kde dôchodcovia prišli o veľký obnos peňazí, informuje mesto Hlohovec.

89-ročnú ženu z okresu Hlohovec vystrašil hovor na pevnú linku. Počas neho jej neznáma osoba povedala, že jej dcéra mala dopravnú nehodu, pri ktorej usmrtila malé dieťa, za čo ju mali policajti umiestniť do väzby. Zároveň dôchodkyni vysvetlila, že ak chce, aby dcéru z väzby prepustili, musí zaplatiť 17- tisíc eur. Staršia žena vložila hotovosť do vrecka a vyložila ho, podľa pokynov volajúcej osoby, pred bránu rodinného domu. Keď po čase zavolala dcére zistila, že išlo o podvod.V ďalších dvoch podozrivých hovoroch v okrese Hlohovec mali volať údajní policajti a zisťovať rôzne informácie, napríklad aj o ich bankových účtoch. Tieto prípady sa našťastie skončili v štádiu pokusu.

Podvodníci volajú na pevnú linku a tvrdia, že váš blízky (dcéra/syn) spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej zomrelo dieťa, a že je vo väzbe. Žiadajú tisíce eur na jeho prepustenie. Môžu sa predstaviť aj ako sociálni pracovníci a požiadať o 200 eur s tým, že im vydáte z 500 eurovej bankovky.

Mesto Hlohovec tak upozorňuje občanov, aby boli obozretní!

  • Nikdy neposkytujte informácie o svojom bankovom účte.
  • Polícia, lekári ani pracovníci štátnej správy nikdy nežiadajú peniaze za služby.
  • Ak vám volá neznáma osoba a žiada peniaze, ukončite hovor a overte si informácie u príbuzných.
  • Ak máte podozrenie, že ide o podvod, okamžite kontaktujte políciu na čísle 158.
  • Chráňte seba a svojich blízkych pred podvodníkmi.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: