FOTO: Trnava spúšťa nové elektronické služby. Dane a poplatky jednoducho zaplatíte online


FOTO: Trnava spúšťa nové elektronické služby. Dane a poplatky jednoducho zaplatíte online
Galéria: 5 fotiek
Foto: Mesto Trnava

Mesto Trnava pokračuje v modernizácii služieb a ponúka občanom novú možnosť pohodlného platenia miestnych daní a poplatkov prostredníctvom webovej aplikácie DataMesta. Táto inovácia je súčasťou snahy trnavskej samosprávy uľahčiť administratívne povinnosti občanov a rozšíriť ponuku elektronických služieb mestského úradu.

Občania, ktorí sú registrovanými používateľmi aplikácie DataMesta, teraz môžu uhradiť miestne dane a poplatky rýchlo a jednoducho pár klikmi priamo cez platobnú bránu. Nová funkcionalita zahŕňa online platbu dane z nehnuteľností, dane za psa a poplatku za komunálny odpad. Tieto možnosti nájdete v sekcii Dane a poplatky na webovej stránke datamesta.trnava.skRegistrovaní používatelia automaticky dostávajú elektronické rozhodnutia o vyrubení daní a poplatkov priamo do aplikácie, pokiaľ sú uvedení ako daňovníci a poplatníci na rozhodnutí.

Galéria: 5 fotiek

Kvôli zákonnej povinnosti zachovania daňového tajomstva a ochrany osobných údajov nie je možné poveriť na platbu daní a poplatkov zastupujúcu osobu. „Úhradu možno vykonať naraz alebo na splátky, a to aj v prípade, že ste už časť platby zaplatili iným spôsobom. Navyše, vďaka DataMesta dostanete aj spätnú väzbu a vidíte, či máte dane a poplatky zaplatené. Úhrada prostredníctvom platobnej brány neprebehne okamžite, preto aj informáciu o nej uvidíte vo webovej aplikácii v priebehu niekoľkých dní,“ informuje mesto.

Webová aplikácia DataMesta funguje v Trnave od júna 2021 a pôvodne bola zavedená v súvislosti s reguláciou statickej dopravy. Registrovaní používatelia v nej môžu žiadať o vydanie parkovacej karty a spravovať úhrady a návštevné hodiny v rámci parkovania. Dnes aplikácia ponúka aj možnosť pohodlnej platby daní a poplatkov, čím sa stáva ešte užitočnejším nástrojom pre obyvateľov mesta. Samospráva Trnavy verí, že rozšírenie ponuky elektronických služieb prispeje k zjednodušeniu komunikácie medzi mestom a občanmi a zlepší celkovú kvalitu poskytovaných služieb.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: