Miroslav Vlček dostal za vraždu exmanželky doživotie. Verili sme v spravodlivosť, prehovorili pozostalí


Foto: Miroslav Vlček dostal za vraždu exmanželky doživotie. Verili sme v spravodlivosť, prehovorili pozostalí Foto: pexels.com

Koncom roku 2016 otriasol mestom Hlohovec tragický incident, ktorý sa stal medzi bývalým manželským párom Miroslavom a Andreou Vlčekovou. Miroslav mal z pomsty objednať únos Andrei, ktorú uniesli spred škôlky, kde bola zaniesť svoje dieťa, informujú Noviny.sk.

Do auta ju mal násilím naložiť Vojtech Olé, ktorý sa ku skutku priznal. Potom ju mali previezť do areálu skladu vo Veľkých Ripňanoch, kde na ňu čakal jej bývalý manžel. Ten ju priviazal reťazou o stoličku, opakovane ju bil a donútil ju prepísať podiely vo firme. Ako Andreu zabil, sa nezistilo. Jej telo však rozpustil v sude s kyselinou. Pozostatky sa podarilo identifikovať vďaka fotokompozitným výplniam - zubným plombám.

Vo štvrtok 20. júna pritom špecializovaný trestný súd v Pezinku uznal Miroslava Vlčeka za vinného a odsúdil ho na doživotný trest odňatia slobody. Poškodeným je tiež povinný nahradiť nemajetkovú ujmu.

Zaradený bude do väzenia s maximálnym stupňom stráženia. Trest je zatiaľ neprávoplatný, nakoľko sa voči nemu odvolal. Definitívne slovo bude mať Najvyšší súd SR.

„Verili sme a dúfali v spravodlivosť, ktorá konečne po toľkých rokoch prišla. Sme vďační súdu a pánovi prokurátori Lipšicovi. No nezvratný je skutok, ktorý spáchal a nič nám ju už nevráti a navždy ostane v nás veľká bolesť a smútok,“ uviedli pozostalí pre TV Noviny.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: