Rekonštrukcia dokončená: Hať Drahovce je opäť sprístupnená cyklistom a chodcom


Foto: Rekonštrukcia dokončená: Hať Drahovce je opäť sprístupnená cyklistom a chodcom Foto: Slovenský vodohospodársky podnik

Slovenský vodohospodársky podnik oznámil, že hať Drahovce je od víkendu opäť prístupná verejnosti. Po období uzavretia z dôvodu bezpečnostných a technických úprav môžu obyvatelia a návštevníci opäť využívať tento prechod.

„Verte či nie, dalo nám zabrať, aby sme pripravili také riešenie, ktoré by neobmedzovalo naše prevádzkové úkony a aby sme Vás usmernili k zosadnutiu a preneseniu bicykla cez problematické koľajisko,“ vysvetľuje Slovenský vodohospodársky podnik.

Zdroj: Slovenský vodohospodársky podnik

Apelujú na verejnosť, aby rešpektovala pokyny pre bezpečný prejazd haťou, čo by malo minimalizovať riziko pádov a úrazov. Upozorňujú, že ide o strategickú vodnú stavbu a nie oficiálnu cyklotrasu, čo znamená, že je potrebné dbať na bezpečnostné opatrenia a rešpektovať pravidlá.

Týmto opatrením sa podnik snaží zabezpečiť, aby hať mohla byť bezpečne využívaná všetkými, ktorí tade prechádzajú. Dúfajú, že nové usmernenia a úpravy prispejú k lepšiemu zážitku z prechodu a zvýšia bezpečnosť pre všetkých užívateľov.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo