Boli by obyvatelia Piešťan otvorení verejným anketám v meste? Mnohí sú za


Foto: Boli by obyvatelia Piešťan otvorení verejným anketám v meste? Mnohí sú za Foto: Freepik

Niektorí ľudia už zrejme zažili ankety na verejnosti v súvislosti s rôznymi témami či výskumami. S podobnou myšlienkou pritom prišiel aj obyvateľ Piešťan Tomáš, ktorý sa na facebookovej skupine spýtal, čo si o takom nápadne myslia ostatný a ako by na to reagovali.

„Rozmýšľam nad projektom, točiť sociálny prieskum, rôzne ankety. Napríklad ženám otázky na mužov, mužom na ženy - či chcú deti, aký majú názor na online dating, či by odpustili neveru a pod. Alebo druhá varianta - oslovovať turistov a pýtať sa, ako sa im páčia Piešťany, hotel, v ktorom bývajú, čo tu zažili, čo im tu chýba, z čoho sú nadšení a sklamaní. Ktorá z tých dvoch variant sa vám zdá lepšia? Myslíte, že Piešťanci by boli otvorení niečomu takému alebo by to brali ako obťažovanie, keďže tu to nie je bežná vec ako vo svete?“ napísal v príspevku Tomáš.

Podľa komentujúcich by to nemusel byť zlý nápad, hoci ľudia v dnešnej dobe nie sú takým veciam veľmi naklonení. „Piešťanci ochotní nebudú, turisti možno,“ napísala Gabika. „Prečo nie. Je to tisíckrát lepšie ako vybľakovanie od večera do rána napr. pred Citrónom. Tí odpovedajú a nikto sa ich ani nepýta,“ komentoval Peter.

Ako pod príspevok napísala pani Iveta, ľudia boli kedysi otvorenejší a radi sa nechali odfotiť do novín či odpovedali na rôzne otázky novinárov. Neskôr bola svedkom toho, ako na celom kúpalisku Eva nenašiel novinár nikoho, kto by bol ochotný mu odpovedať na pár otázok ohľadom kúpaliska. Ako sa však mení doba, menia sa aj ľudia a možno by sa predsa len našiel niekto, kto by nemal problém odpovedať na pár otázok.

Ďalším obyvateľom Piešťan sa páčila práve druhá varianta, kde by sa anketár pýtal rozličné otázky práve návštevníkov mesta. Tento spôsob ankety by tak možno mal aj väčší prínos, pričom by kompetentní vedeli, ako sa na mesto pozerajú návštevníci, čo by v ňom prijali, zmenili alebo čo im naopak vadí.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: