V Trnave sa začínajú bezplatné prehliadky mesta. Pripravené sú dva okruhy


Foto: V Trnave sa začínajú bezplatné prehliadky mesta. Pripravené sú dva okruhy Foto: Región Trnava

Bezplatné prehliadky Trnavy sa tradične začínajú s príchodom letných prázdnin. Návštevníci môžu so sprievodcom absolvovať prehliadku najzaujímavejších pamiatok päť dní v týždni až do konca augusta, informuje mesto Trnava.

Bezplatné prehliadky mesta opäť organizuje od 1. júla do 30. augusta Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism. Návštevníci môžu využiť túto možnosť každý pracovný deň s pravidelným začiatkom o 10:30 hod. pred mestskou vežou.

„Aj v tomto roku ponúkneme všetkým návštevníkom Trnavy možnosť absolvovať bezplatnú prehliadku a spoznať tak naše mesto o niečo viac. Záujemcov prevedú mestom turistickí sprievodcovia a spoločne navštívia kostoly, stredoveké hradby aj radnicu,“ hovorí Alexander Prostinák, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Celý program potrvá približne 60 minút a je vhodný pre deti aj anglicky hovoriacich návštevníkov. Záujemcovia môžu absolvovať dva tematické okruhy - sakrálnymi alebo svetskými pamiatkami.


Návštevy svetských pamiatok sa budú konať v utorky a štvrtky. Záujemcovia budú mať možnosť spolu so sprievodcom spoznať prevažne stredoveké architektonické skvosty ako hradby, obrannú baštu a žalár, ktorý je súčasťou stredovekej radnice.

„Dva okruhy prehliadok sa striedajú tak, aby návštevníci mali dôvod a možnosť absolvovať prehliadky dva dni po sebe. Región Trnava ponúka množstvo príležitostí na trávenie dovolenky, či už ide o objavovanie prírody, architektúry, alebo športové aktivity,“ dodáva Alexander Prostinák.

Bezplatné lístky na prehliadky si záujemcovia môžu zajednať na stránke Región Trnava.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: