Trnavčania hľadajú najlepšie kúpalisko v Trnave. Na ktoré sa podľa nich oplatí ísť?


Foto: Trnavčania hľadajú najlepšie kúpalisko v Trnave. Na ktoré sa podľa nich oplatí ísť? Foto: FB/Trnava

Teploty hlásia príchod leta a mnohé kúpaliská už otvorili svoje brány verejnosti. V Trnave či jej okolí sa pritom nachádza hneď niekoľko kúpalísk, na ktoré sa ľudia môžu prísť schladiť. Na ktoré kúpalisko sa však podľa Trnavčanov oplatí ísť?

Názory obyvateľov sú rôzne. Kým niektorí odporúčajú kúpaliská priamo v Trnave, iný uvádzajú kúpaliská v jej okolí. „Podľa toho čo hľadáte. Či pre dospelého, či pre deti, či chládok alebo opaľovanie. Či lacnejšie alebo drahší Aquapark. Keď len plávanie tak od pondelka otvárajú aj MTFkovu plaváreň plus vonkajší trávnik s lehátkami,“ napísala Ľubica. „Je to síce mimo Trnavy, ale skúste Vincov les. My sme boli včera a bolo super, vyžitie pre deti aj pre dospelých,“ komentovala Zuzana. „Castiglione asi, máš filtrovanú vodu z vodovodu, ohrievanú. Taký Kamenač máš vodu z potoka bez filtrácie. To je vhodné tak pre psov. Aquapark je slabý a drahý,“ napísal Juraj.


„Dnes som bol na kúpalisku Kamenáč. Turniket jak na futbale. Sprchy nové, ale pri nich aj tie, ktoré sú tam roky. Voda bola výborná, žiadna ľadová. A bolo fakt dosť ľudí,“ uviedol Ladislav. Dobrá Voda. Pekné prostredie a nie je to až tak ďaleko od TT,“ napísal Tomas. „V Trnave žiadne a keď už tak skôr Pác pri Cíferi. Kto hľadá aquapark tak musí ísť ďaleko. Minulý týždeň som bol vo V. Mederi,“ komentoval Igor.


Trnavčania či návštevníci mesta sa v Trnave môžu ísť schladiť na kúpalisko Castiglione na Družbe, ktoré tiež nedávno prešlo obnovou. Okrem priezračnej vody tu na návštevníkov čaká vynovený areál a tri bufety s občerstvením.

Ďalšie kúpalisko je Kamenáč, ktoré tiež patrí k obľúbeným lokalitám na schladenie v Trnave. Na kúpalisku si pritom návštevníci môžu požičať aj ležadlo za 1€ či skrinku za 0,50€. V areály sa nachádza aj volejbalové ihrisko či cyklostojany, ktoré sú bez poplatku.


V Trnave sa tiež nachádza aj aquapark, v ktorom sa môžu deti či mládež vyšantiť na tobogánoch. Okrem týchto možností, kde sa ísť v lete schladiť, sa dnes v Trnave pre verejnosť otvorila aj krytá plaváreň s vonkajšími priestormi v MTF STU na Prednádraží.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: