FOTO: Vysnívané bývanie a strechu nad hlavou im v Šamoríne zničil požiar. Rodina teraz prosí o pomoc


FOTO: Vysnívané bývanie a strechu nad hlavou im v Šamoríne zničil požiar. Rodina teraz prosí o pomoc
Galéria: 7 fotiek
Foto: Krajské riaditeľstvo HaZZ v Trnave

Koncom júna došlo v Šamoríne k požiaru rodinného domu, ktorý si budoval pán Ľubomír s partnerkou Luciou. S výstavbou domu začali pred dvomi rokmi v novej štvrti v Šamoríne, Labyrint. Postupne si svojpomocne budovali svoje bývanie do podoby, ako si ho vysnívali. Každým malým postupom práce ich radosť narastala, že sa už konečne blížia k svojmu vysnívanému bývaniu.

Do finalizácie tohto cieľa im chýbalo už len veľmi málo detailov. Potom však prišiel piatok 28. 6. 2024. V tento deň o 3:15 ráno stratili, doslova a do písmena, strechu nad hlavou.  Požiarom, ktorý najprv zachvátil terasu, stenu a nakoniec strechu stratili všetko, čo budovali. Čo však nezničil oheň, to dokončila voda.


So stratou ich vysnívaného domu ale najmä strechy nad hlavou sa im tak rozhodli pomôcť susedia spolu s rodinnými príslušníkmi, priateľmi a známymi, ktorí vytvorili zbierku pre Ľubomíra s partnerkou prostredníctvom portálu Donio.


Vyzbierané finančné prostriedky budú prioritne použité na tieto nevyhnutné opravy: celkové zastrešenie (strecha, zateplenie, podhľady, izolácia), obnova vonkajšieho opláštenia domu, výmena okien a vonkajších žalúzií, oprava vnútorných stien, oprava/výmena kuchyne a vstavaných skríň, oprava podláh a renovácia terasy.

 

 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: