Obyvateľka Piešťan sa sťažovala na zarastené ihrisko, názory ľudí sa ale líšia. Tráve sa dá vyhnúť, píše iná


Foto: Obyvateľka Piešťan sa sťažovala na zarastené ihrisko, názory ľudí sa ale líšia. Tráve sa dá vyhnúť, píše iná
Galéria: 5 fotiek
Foto: FB/Mesto Piešťany - To Najlepšie z Piešťan

Kosenie v mestách či obciach je počas jari a leta hlavnou témou a otázkou všetkých obyvateľov. Na nepokosenú trávu sa pritom začiatkom jari sťažovalo množstvo obyvateľov či už z Trnavy alebo Piešťan. Nedávno sa pritom obyvateľka Piešťan na facebookovej skupine podelil o fotografie z detského ihriska Inčučina v Piešťanoch.

„Bola som zhrozená ako to tam je zanedbané. Vysoká tráva všade,“ uviedla Nina spolu s fotografiami z ihriska. Podľa obyvateľov mesta to už však ľudia s neustálim sa sťažovaním na nepokosenú trávu preháňajú.

Na ihrisko chodí viacero ľudí, no názory na vysokú trávu sa líšia. Kým niektorí tvrdia, že vysoká tráva je len po okrajoch, iní hovoria že je po celom ihrisku a plná žihľavy či pichliačov. „Bola som tiež a vysoká tráva bola len po krajoch pokiaľ viem. V pohode sa jej dalo vyhnúť, mala behala po celom ihrisku ani raz nevbehla do trávy,“ napísala Veronika.


„Boli sme tam pred pár dňami a naozaj je tá tráva vysoká a plná žihľavy a pichliačov. Podľa mňa nevyužitý priestor na deku, piknik ale to je len môj názor,“ komentovala Monika.

Tento problém sa však podľa ľudí dá jednoducho vyriešiť. Stačí pritom informovať Služby mesta Piešťany a oni už urobia všetko potrebné. Svoju pozitívnu skúsenosť s nimi opísala Silvia, ktorá s nimi riešila práve toto ihrisko. „Naposledy som s nimi riešila tiež Inčučinu. Písala som im večer, na druhý deň mi nielen že prišla odpoveď, ale problém aj vyriešili. Už o ňom vedeli, ale bol jednoducho v poradí,“ uviedla.

O stanovisko sme požiadali aj vedenie mesta a článok budeme aktualizovať o ich vyjadrenie.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: