Prípad zlodeja v Senici, ktorý dobodal majiteľa obchodu, má dohru. Po jeho zadržaní vytopil celu policajného zaistenia


Foto: Prípad zlodeja v Senici, ktorý dobodal majiteľa obchodu, má dohru. Po jeho zadržaní vytopil celu policajného zaistenia Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Krvavé ráno v predajni v obci Moravský Svätý Ján (okres Senica) nebolo to jediné, čo páchateľ, 31-ročný Bulhar, v daný deň urobil. Najskôr robil problémy svojmu otcovi, potom nožnicami dopichal majiteľa obchodu - následne utiekol z policajného auta a nakoniec vytopil celu policajného zaistenia.

Okresný súd v Senici rozhodoval o jeho ďalšom osude. Jedným z dôvodov bola aj obava polície ako aj prokurátora z toho, že by sa podobný scenár mohol opakovať, uvádza TV JOJ.

Začalo to problémom v kabíne kamióna

Tridsaťjedenročný Bulhar cestoval so svojím otcom kamiónom z Nemecka do rodnej krajiny. Počas cesty však začal v kabíne robiť problémy. Jeho otec preto zastavil na čerpacej stanici v Sekuliach, kde sa však jeho syn rozhodol utiecť a dostal sa až do Moravského Svätého Jána.Tam si vyhliadol obchod so zmiešaným tovarom a vlámal sa doň. Pri čine ho však vyrušil majiteľ predajne. Páchateľ na neho zaútočil veľkými ostrými nožnicami a jedenásťkrát ho dobodal. 58-ročnému Ľubošovi sa síce podarilo dostať na ulicu, ale útočník ho prenasledoval.

Utiekol z policajného auta a vytopil celu

Privolaný policajti dorazili na miesto o pár minút a útočníka zneškodnili. Podľa výpovede jedného zo svedkov sa páchateľovi podarilo uniknúť z policajného auta. O pár sekúnd ho však opäť zadržali.

Bulhar vyvolával problémy aj v cele policajného zaistenia. Podľa informácií si vyzliekol oblečenie, ktorým potom upchal toaletu, čím zaplavil celu predbežného zadržania. Dnes sa postavil pred sudcu v náhradnom oblečení a s monoklom pod ľavým okom, pričom bol následne poslaný do väzby. Rozhodnutie však ešte nie je definitívne. Obvinený Bulhar sa proti verdiktu súdu odvolal. Konečné rozhodnutie tak bude na Krajskom súde.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: