FOTO: V okrese Dunajská Streda došlo k požiaru rodinného domu. Na mieste zasahovalo niekoľko hasičov


FOTO: V okrese Dunajská Streda došlo k požiaru rodinného domu. Na mieste zasahovalo niekoľko hasičov Foto: Krajské riaditeľstvo HaZZ v Trnave

V pondelok pred 13. hodinou bol spozorovaný požiar strechy rodinného domu v obci Jahodná (okres Dunajská Streda). Vytvorením dopravného vedenia z toku malého Dunaja začali s likvidáciou požiaru dobrovoľní hasiči, informuje Lena Košťálová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave.

V čase príjazdu hasičov sa obyvatelia nachádzali evakuovaní mimo rodinného domu na voľnom priestranstve. Prieskum požiaroviska bol vykonaný za použitia 1 vysokotlakového prúdu. Zásah značne komplikoval ťažko dostupný priestor pod strechou. Nutné bolo zásah vykonať z vonkajšej strany a za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie. V dôsledku silného zadymenia hasiči zasahovali v autonómnych dýchacích prístrojoch.

Na mieste udalosti zasahovalo celkovo 10 príslušníkov a členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Tomašíkovo, Dunajský Klátov, Trhová Hradská a Jahodná. Majiteľom dôsledkom vzniku požiaru vznikla priama materiálna škoda vo výške 50.000 €. Udalosť si nevyžiadala zranenie u žiadnej osoby.

Prečítajte si viac: