Len počas predĺženého víkendu sa v Trnavskom kraji stalo 5 dopravných nehôd. Opäť úradoval alkohol


Foto: Len počas predĺženého víkendu sa v Trnavskom kraji stalo 5 dopravných nehôd. Opäť úradoval alkohol Foto: FB/Polícia SR - Trnavský kraj

Dopravní policajti boli privolaní k piatim dopravným nehodám, ktoré sa stali v Trnavskom kraji počas predĺženého víkendu od piatka do nedele (5.-7.7.2024). Ich účastníkmi boli vodiči osobných motorových vozidiel, všetci pod vplyvom alkoholu.

Dve dopravné nehody riešila polícia na Záhorí. V oboch prípadoch sa vodiči dostatočne nevenovali vedeniu vozidla. Jeden vodič narazil do oplotenia areálu vodojemu, druhý narazil do oplotenia rodinného domu. Obaja vodiči nafúkali nad jedno promile.

Nehody objasňovali aj policajti v okrese Dunajská Streda. Z toho dve dopravné nehody sa stali v jeden deň v rovnakej obci.


V nedeľu boli policajti vyslaní dvakrát do obce Trhová Hradská. Najskôr k vodičovi, ktorý pri vchádzaní na cestu z poľnej cesty nedal prednosť v jazde vozidlu, ktoré  prichádzalo z ľavej strany po hlavnej ceste. Potom k vodičke, ktorá aj napriek príkazu dopravnej značky „Stoj, daj prednosť v jazde!“ túto nerešpektovala, vošla do križovatky a narazila do betónovo – kovového oplotenia.

Bilanciu nehôd za nedeľu uzatvára dopravná nehoda, kedy sa vodička plne nevenovala vedeniu vozidla a narazila do zaparkovaného osobného motorového vozidla.

Všetky tieto nehody majú jedno spoločné - okrem vodiča bol vo vozidle prítomný aj alkohol nad jedno promile. Vo všetkých prípadoch začali dopravní policajti trestné stíhanie za prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: