FOTO: Mosty v obci Dlhá sú už minulosťou. Nahradia ich úplne nové mostné konštrukcie


FOTO: Mosty v obci Dlhá sú už minulosťou. Nahradia ich úplne nové mostné konštrukcie
Galéria: 6 fotiek
Foto: FB/Trnavský samosprávny kraj

Od 1. júla sú v obci Dlhá dopravné uzávery, ktoré súvisia s rekonštrukciou dvoch mostov. Ako informuje TTSK ich havarijný stav si vyžiadal kompletné zbúranie a postavenie nových mostných konštrukcií.

Stavebné práce sa začali skutočne rýchlo a pôvodné mosty zo 70. rokov už na svojom mieste nestoja. Ako prvý bol zbúraný most za obcou smerom na Doľany. Aktuálne sa búra aj most v centre obce.

„V termíne od 01.07.2024 od 06:00 hod. do 31.12.2024 bude uzatvorené mosty M 3636 a M5497 z dôvodu rekonštrukcie,“ uvádza obec.Prvý z dvojice rekonštruovaných mostov sa nachádzal na ceste III/1295 v extraviláne obce Dlhá smerom na Doľany. Mal dĺžku 4,5 metra a bol postavený v roku 1975. Na základe poslednej hlavnej prehliadky bol most v havarijnom stave, ktorý bol spôsobený prepadmi vozovky, rozpadom ríms, či nefunkčnou hydroizoláciou. Pôvodná konštrukcia je zbúraná a bude nahradená úplne novým mostným objektom.

Druhý most sa nachádza v intraviláne Dlhej, a to na ceste III/1293 smerom na Borovú. Most s dĺžkou 7,5 metra z roku 1972 je rovnako v havarijnom stave s podobnými príčinami ako pri prvom moste. Počas trvania rekonštrukcie je v blízkosti mosta postavená lávka pre peších a cyklistov na prechod medzi časťami obce.

Počas rekonštrukcie je obchádzková trasa medzi Dlhou a Doľanmi vedená po ceste III. triedy popri motokárovej dráhe. Obchádzka medzi Dlhou a Borovou obojsmerne vedie cez Doľany, Štefanovú a Budmerice. Dopravná obslužnosť Dlhej regionálnymi autobusovými linkami ostáva zachovaná v plnom rozsahu.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: