[NA GUT] Začíname ! - Nenechajte si ujsť jedinečnú hru významného českého dramatika


Foto: [NA GUT] Začíname ! - Nenechajte si ujsť jedinečnú hru významného českého dramatika Foto: Divadlo Jána Palárika v Trnave

Divadlo Jána Palárika prináša dokumentárnu a životopisnú hru, ktorá je skutočne strhujúca a ani napriek vážnej téme jej nechýba veľká dávka čierneho humoru.

Dielo je tvorbou Tomaša Vůjtka, dvojnásobného laureáta Dramatickej súťaže Ceny Alfréda Radoka. Po prvýkrát na Slovensku túto hru prinieslo práve Štúdio Divadla Jána Palárika. 

„Do bližšie nešpecifikovaného priestoru, tajomného a záhadného, ktorým môže byť rovnako opustená vlaková stanica aj očistec, prichádza muž. Je veľmi príjemný, citlivý a milý, oslovuje jediného iného prítomného človeka - upratovačku Vlastičku. Volá sa Adolf Eichmann a má sa tu stretnúť s niekým veľmi, veľmi dôležitým….Tak sa začína hra oceňovaného a talentovaného ostraváka Tomáša Vůjtka, ktorý sa podujal na neľahkú úlohu osvetliť neslávne obdobie nedávnych dejín, prostredníctvom spovede fašistického zločinca, strojcu židovského holocaustu Adolfa Eichmanna,“ uvádza Divadlo Jána Palárika v Trnave

Eichmann: “Mojí specializací bylo přesídlování. Nikdy jsem žádného Žida nezabil. Byl jsem jen úředníček, fyzická likvidace nebyla můj obor. Řídil jsem se poptávkou. Kdyby chtěli dodat cyklisty, dodám cyklisty.“Preklad: Miro Dacho. Réžia: Viktor Kollár. Dramaturgia: Miro Dacho. Scéna: Ján Zavarský. Kostýmy: Miroslav a Jaroslav Daubrava. Hudba: Juraj Bielik. Svetelný dizajn: Juraj Jakabčin. 

Účinkujú: Michal Jánoš, Barbora Bazsová, Tomáš Vravník, Petra Blesáková, Martin Križan

Miesto: Divadlo Jána Palárika v Trnave, Štúdio
Dátum: 30.01.2018 - 19:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Divadlo Jána Palárika v Trnave