Trnavské fašangi sa blížia, nenechajte si ujsť pochovávanie basy v duchu ľudových tradícií a zábavy


Foto: Trnavské fašangi sa blížia, nenechajte si ujsť pochovávanie basy v duchu ľudových tradícií a zábavy Foto: Mesto Trnava

Fašiangové hody v Trnave sa začnú už 10. februára ráno. Ešte predpoludním si budete môcť vychutnať dobroty z tradičnej zabíjačky, a to už od 10:00. O 10:30 dorazí sprievod masiek s detskými folklórnymi skupinami Trnavček a Drienka. 

Keďže k fašiangom neodmysliteľne patria tzv. maškary, každý kto bude mať chuť, môže si ich prísť vyrobiť, alebo si len nechať pomaľovať tvár v tvorivých dielňach, ktoré budú otvorené od 10:00 do 12:00 a tiež popoldní, v čase do 14:00 do 16:00. Stačí si len vybrať motív. 


Pochovávať basu budeme v meste už o 14:00 s pouličným divadlom a folklórnym súborom


„Symbolické pochovávanie basy sa začne o 14.00 h a predvedie ho pouličné divadlo KVELB  spolu s folklórnym súborom Verešvaran a dychovou hudbou Verešvaranka. Základným motívom tejto paródie na skutočný pohreb je zákaz zábavy počas nasledujúceho pôstu. Obdobie pôstu začína dňom, ktorý všetci poznáme pod názvom Popolcová streda a tento rok pripadá na 14. februára,“ informuje mesto Trnava.

Mesto tak všetkých pozýva na tradičné Trnavské fašangi, ktoré sú plne ľudových tradícii, zvykov a veselia. Nenechajte si ujsť bohatý program. 


Miesto: Trnava
Dátum: 10.02.2018 - 10:00    18:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trnava