- 17. august 2024 o 12:00
Trnavský kraj zasiahnu intenzívne búrky. SHMÚ varuje takmer celé územie krajiny
Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy takmer pre celé územie krajiny. Do všetkých krajov prichádzajú intenzívne búrky.
Výstraha 1. stupňa platí aj pre Trnavský kraj, v ktorom sú v ohrození všetky okresné mestá. Úhrn zrážok by mal dosiahnuť 20-30 milimetrov, pričom dážď bude sprevádzať aj vietor s rýchlosť do 23 km/h, pri búrkach sa jeho sila zvýši.
Intenzita búrok je v tomto období bežná, no môže spôsobiť menšie škody. SHMÚ upozorňuje najmä na nebezpečenstvo vetra, ktorý pri búrkach predstavuje riziko. Môže dôjsť k polámaniu a pádu stromov, spôsobiť škody môže aj na strechách budov.
„Intenzívny dážď môže vyvolať prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov,“ uvádza SHMÚ.
Denná teplota by sa počas dnešného dňa mala pohybovať v rozmedzí 26 až 34 stupňov Celzia. Na celom území bude veľmi teplo a dusno.
Minútky zo Slovenska
- 16:40 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na Slížovici pokrstia nový album a odštartujú megaturné
- 16:00 Malí a veľkí Košičania sa vrátia do minulosti. Na cesty vyrazia historické električky, odvezú vás aj parné lokomotívy
- 16:00 Dubničania spomínajú na učilište, ktoré vychovalo celé generácie odborníkov, o žiakov bolo postarané vo všetkom
- 16:00 Najskôr "Na stráž", teraz kladivo a kosák. Bývalý žilinský poslanec opäť vyvoláva vášne
- 16:00 VIDEO: Bežná situácia na ceste vyvolala medzi šoférmi v Žiari búrlivú debatu. Ako správne stáť na tejto križovatke?
- 16:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:22 Na križovatke pri Amfiteátri zrazilo auto kolobežkára
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 15:00 Snina rozbieha veľkú obnovu chodníkov: Práce zasiahnu 18 lokalít po celom meste, budú stáť vyše pol milióna
- 15:00 FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 14:30 FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany