Dvaja policajti zachránili 52-ročného muža z horiaceho domu v obci Zlaté Klasy, okr. Dunajská Streda


Foto: Dvaja policajti zachránili 52-ročného muža z horiaceho domu v obci Zlaté Klasy, okr. Dunajská Streda Foto: facebook.com/policiaslovakia

10. februára počas nočnej služby zbadali dvaja policajti v obci Zlaté Klasy v okrese Dunajská Streda dym, ktorý sa šírili z jedného z rodinných domov.

Podľa zápachu si najprv mysleli, že ide o úmyselné spaľovanie káblov, no po príchode na miesto zistili, že požiar sa šíri z jedného z domov bez popisného čísla.

Policajti zo Šamorína, nstržm. Erik Špaček a nstržm. Tibor Tóth neváhali a z horiaceho domu vzápätí vytiahli 52-ročného muža, ktorý mal už popálené ruky a časť tváre a poskytli mu neodkladnú predlekársku pomoc.

Muž bol v šoku a značne dezorientovaný. Policajti okamžite privolali na pomoc hasičov a záchranárov. Do ich príchodu pomáhali na mieste a evakuovali obyvavteľov z okolitých domov.


„Zraneného muža si na mieste prevzali záchranári a previezli ho do bratislavskej nemocnice. Podľa jeho vyjadrenia si kúril v kachliach drevom a pravdepodobne jedno poleno z kachieľ vypadlo. Tvrdenie muža nakoniec potvrdil aj zisťovateľ požiaru, ktorý uviedol, že príčinou požiaru nebolo cudzie zavinenie,“ informovala Polícia Slovenskej Republiky. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky