Mesto Trnava ponúka obyvateľom dotácie na úpravu predzáhradok, požiadať o ne môžete do 15. mája


Foto: Mesto Trnava ponúka obyvateľom dotácie na úpravu predzáhradok, požiadať o ne môžete do 15. mája Foto: ilustračná - pixabay.com

Mesto Trnava ponúka obyvateľom možnosť požiadať aj o dotáciu na úpravu predzáhradok pred svojimi bytovkami. Žiadosti môžete posielať do 15. mája na podateľnu Mestského úradu v Trnave. Výzvu na predkladanie žiadostí vyhlásila Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt pri MZ Trnavy.

„Predkladať môžete žiadosti o dotácie v oblasti ekológia a životné prostredie, a to najmä pre podporenie projektov a aktivít vedúcich ku skrášleniu, zveľadeniu či obnovu predzáhradiek a okolia bytových domov. Aktívni občania, ktorí majú záujem upraviť predzáhradky pred svojimi bytovkami, majú možnosť kontaktovať svoju správcovskú spoločnosť či Spoločenstvo vlastníkov bytov a spoločne požiadať o dotáciu,“ informovalo mesto Trnava.

Okrem rastlín, semien alebo sadeníc je možné požiadať o ručné pracovné náradie či podporný materiál k úprave predzáhradky ako napr.: geotextília, kamenivo či ohradenie.


Na dotácie v tejto oblasti mesto vyčlenilo 5 000 eur, ktoré v oblasti Ekológia a životné prostredie neboli tento rok vyčerpané, z tohto dôvodu otvorila komisia novú výzvu.

Formulár žiadosti o získanie dotácie nájdete na stránke mesta venovanej dotačnému systému.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trnava