Trnavskí colníci odhalili 360 párov falzifikátov tenisiek NIKE, ich cena na trhu by presiahla 70 000


Foto: Trnavskí colníci odhalili 360 párov falzifikátov tenisiek NIKE, ich cena na trhu by presiahla 70 000 Foto: ilustračná - pixabay.com

Trnavskí colníci odhalili 360 párov falošných tenisiek, napodobenín značky NIKE. Keby sa tovar dostal do predaja, zákazníci by zaň zaplatili vyše 70 000 eur.

Colníci v Brodskokm skontrolovali zásielku, ktorá bola dovezená z Číny. Podľa dokladov zistili, že tovar má smerovať na český trh.

„Pri kontrole tovaru colníkom neuniklo, že kvalita, vyhotovenie, ako aj balenie kontrolovaného tovaru označeného ochrannou známkou svetoznámej značky, nezodpovedá prevedeniu originálnych výrobkov s totožným obchodným názvom,“ informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu v Trnave.

Colníci podozrenie oznámili majiteľovi ochranej známky, ktorý potvrdil, že ide o falošnný tovar. Majiteľ má možnosť vyjadriť sa, či súhlasí so zničením tovaru, alebo podá návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky.


Colný úrad môže zodpovedným osobám udeliť pokutu od 3 000 eur do 67 000 eur podľa závažnosti a druhu porušenia práv duševného vlastníctva. Za opakované porušenie uloží colný úrad pokutu až do výšky 135 000 eur.

„Upozorňujeme spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny a vyhýbali sa nakupovaniu v pochybných a podozrivo lacných obchodoch. Falošné výrobky môžu byť svojím vyhotovením, kvalitou spracovania alebo zložením totiž nebezpečné pre zdravie,“ dodala hovorkyňa.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Colný úrad Trnava