V Seredi došlo k vážnej nehode chodkyne a osobného auta, 49-ročná žena skončila v nemocnici


Foto: V Seredi došlo k vážnej nehode chodkyne a osobného auta, 49-ročná žena skončila v nemocnici Foto: KR PZ Trnava

Včera, 5. apríla, zasahovala polícia pri dopravnej nehode v meste Sereď. 49-ročná žena vošla pri nákupnom centre na Ulici Cukrovarskej na priechod pre cyklistov, kde ju zrazilo osobné auto zn. VW Golf.

Chodkyňa sa pri nehode vážnepo ranila a previezli ju do nemocnice. 24-ročný vodič sa nezranil. Polícia podrobila muža dychvoej skúške, ktorá mala negatívny výsledok.

„Podľa svedkov mala žena náhle vojsť na priechod pre chodcov. Okolnosti nehody ako aj mieru zavinenia polícia naďalej vyšetruje,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.


Polícia v súvislosti s nehodou upozorňuje vodičov, aby v blízkosti priechodov zvýšili opatrnosť, predovšetkým v obciach treba prispôsobiť rýchlosť jazdy tak, aby ste mohli v podobnom prípade bezpečne zastaviť. Zvýšiť pozornosť odporúča vodičom polícia predovšetkým pri deťoch. 

„Zároveň apelujeme aj na chodcov, aby nezabúdali, že nemajú na priechode pre chodcov absolútnu prednosť. V zmysle zákona nemôže chodec vstúpiť na priechod pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť,“ dopĺňa hovorkyňa.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trnava