VIDEO: Polícia zasahovala v uliciach Trnavy počas zápasu FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava


Foto: VIDEO: Polícia zasahovala v uliciach Trnavy počas zápasu FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava Foto: ilustračná - facebook.com/policiaslovakia

Počas víkendového zápasu Spartaku so Slovanom zasahovalo v centre Trnavy niekoľko policajtov a členov antikonfliktného tímu. Spoločne dohliadali na poriadok v meste a snažili sa predchádzať prípadným výtržnostiam. 

„Zápas bol zo strany polície vyhodnotený ako rizikový a bezpečnostné opatrenia boli v čase od 12.00 hod do 18:35 hod. Počas opatrení zadokumentovala polícia dve protispoločenské konania,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

V prvom prípade, pri ktorom musela polícia zasahovať sa jeden z fanúšikov Slovanu dopustil priestupku proti majetku. Na zaparkovanom aute poškodil spätné zrkadlo. 

V druhom prípade riešila polícia incident medzi účastníkom podujatia a pracovníkom SBS. Okolnosti prípadu polícia stále preveruje. 


Počas priebehu podujatia požiadali usporiadatelia políciu 2-krát o asistenciu pri pokuse o narušenie verejného poriadku.

Okolo 16:28 sa snažili domáci fanúšikovia dostať do sektoru fanúšikov hostí cez zatvorené dvere. Po ukončení zápasu zas zasahovala polícia v sektore hostí, ktorí nechceli priestor opustiť. Snažili sa poškodiť konštrukciu, ktorá zabraňuje vhadzovaniu predmetov na ihrisko.

Polícia ostala v uliciach Trnavy aj po skončení športovej udalosti a situáciu naďalej monitorovali hliadky.  


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trnava