- 5. marec 2025 o 18:00
Záujem Slovákov o dlhopisy je obrovský. Dvojročný Investor je kompletne vypredaný, štvorročný Patriot je ešte v predaji
Predaj štátnych dlhopisov pokračuje s veľkým záujmom. Emisia dvojročného dlhopisu Investor v hodnote 250 miliónov eur sa už úplne vypredala. Informovala o tom Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL). Slováci však môžu investovať do štvorročného dlhopisu Patriot, ktorý je stále v ponuke.
Podľa ARDAL sa od začiatku predaja k dnešnému dňu o 10:30 hod. predali štátne dlhopisy v celkovej hodnote 427 miliónov eur. Z toho 250 miliónov eur tvorí dlhopis Investor a 177 miliónov eur dlhopis Patriot. Odborníci predpokladajú, že dopyt po týchto dlhopisoch bude pokračovať a emisia sa vyčerpá do štvrtka 6. marca.
Predaj štátnych dlhopisov sa začal v pondelok 3. marca. Na základe veľkého záujmu zo strany investorov, agentúra v utorok 4. marca zvýšila plánovanú hodnotu emisie zo 400 miliónov na 500 miliónov eur, pričom 250 miliónov eur bolo vyčlenených pre každý typ dlhopisu.
Podľa bánk je dopyt po štátnych dlhopisoch naozaj silný, čo naznačuje, že Slováci majú stále záujem o bezpečné investície do štátnych cenných papierov.
Predaj štátnych dlhopisov zabezpečuje päť bánk po celom Slovensku. Ide o Československu obchodnú banku, Slovenskú sporiteľňu, Tatra banku, UniCredit Bank a Všeobecnú úverovú banku.
Rekordný dopyt hneď v prvý deň
O štátne dlhopisy Investor a Patriot prejavili občania obrovský záujem už v prvých hodinách od spustenia predaja. Počas prvého dňa sa predali cenné papiere v celkovej hodnote 263 miliónov eur, pričom dlhopis Investor tvorili 140 miliónov eur a Patriot 123 miliónov eur.
Minútky zo Slovenska
- 25.04. Do baterkárne v Šuranoch už hľadajú zamestnancov. Platy od 2 300 eur, no aj povinnosť absolvovať školenie v...
- 25.04. OhniskO Fire Dining & Brew Bar sa zaradil sa medzi najlepšie reštaurácie. Ktoré ďalšie košické podniky excelovali?
- 25.04. FOTO: Ján Balciar, ktorý šéfoval tajným, predáva svoju luxusnú chatu v Nízkych Tatrách, jej cena aj vzhľad vás prekvapí
- 25.04. VIDEO: Futbalové ihrisko v Stupave obsadila večer nečakaná tréningová zostava. Čo na to domáci klub?
- 25.04. Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 25.04. FOTO: Mesto Prešov plánuje komplexnú rekonštrukciu Slovenskej ulice. Ilustračné vizualizácie pohoršili obyvateľov
- 25.04. Kam cez víkend v okolí Nitry? 5 tipov na jarné výlety s úžasnými výhľadmi, pri ktorých sa ani nezapotíte
- 25.04. Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...
- 25.04. Podozriví asfaltéri sa opäť objavili pri Žiline. Varuje pred nimi obec, na čo si dať pozor?
- 25.04. Neviete, kam sa vybrať na výlet? Na Podpoľaní stojí unikát, ktorý inde len tak nenájdete
- 25.04. FOTO: Pálenie Ďura je na Považí stále živým zvykom. Pozrite sa, kde všade túto tradíciu môžete zažiť
- 25.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše
- 25.04. Mladý talent a obrovský úspech! Prešovčanka ovládla Európu, z majstrovstiev v bojovom športe si nesie zlato aj striebro
- 25.04. Obyvatelia Podhradovej sa hnevajú na starostu, my nepatríme k Severu? Pozývajú ho, aby sa k nim prišiel pozrieť
- 25.04. VIDEO: Chodci nečakane vbehli pred autobus v Bratislave, šofér len tak dobrzdil a vzápätí sa strhla vulgárna hádka