Počas domovej prehliadky v Trnave zadržali 30-ročného muža, mal u seba najmenej 115 dávok pervitínu


Foto: Počas domovej prehliadky v Trnave zadržali 30-ročného muža, mal u seba najmenej 115 dávok pervitínu
Galéria: 4 fotky
Foto: KR PZ Trnava

V stredu 11. apríla zadržala polícia v Trnave 30-ročného muža podozrivého z drogovej trestnej činnosti. Polícia počas akcie uskutočnila domovú prehliadku jedného z bytov na Ulici Ľ. Podjavorinskej a dvoch nebytových priestorov - garáží. Okrem toho prehľadali aj auto, ktoré mal muž používať.

Po príchode polície sa muž snažil drog zbaviť. Injekčnú striekačku a plastový pohár s tanierom vyhodil z balkóna. Polícii sa však podržalo zaistiť všetky látky.

Podľa predbežných expertíznych výsledkov mal muž u seba najmenej 115 dávok pervitínu. Okrem toho zaistili policajti viaceré chemikálie a komponenty, ktoré mal muž využívať na výrobu a distribúciu drog. Všetky ďalšie zaistené dôkazy z miesta zaslali policajti na expertízne skúmanie.


„30 ročný muž „varič“ bol už v minulosti odsúdený za drogovú trestnú činnosť a v roku 2015 bol podmienečne prepustený na slobodu. Vyšetrovateľ ho po zadržaní obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a spracoval návrh na väzobné stíhanie,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

V zmysle zákona teraz mužoví hrozí väzenie na 10 až 15 rokov. O výške trestu bude rozhodovať sudca v najbližších hodinách.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trnava