Senickí policajti zastavili 14-ročného „vodiča“, ktorý dokonca nafúkal, pred jazdou si mal dať pivo


Foto: Senickí policajti zastavili 14-ročného „vodiča“, ktorý dokonca nafúkal, pred jazdou si mal dať pivo Foto: Ilustračná

Pozornosť policajnej hliadky Senických policajtov upútala pomalá jazda vozidla. Rozhodli sa ho zastaviť a vodiča skontrolovať. Keď však vystúpil z auta chlapec, nestihli sa čudovať.

Keď auto zastavili, z vozidla zn. Citroen Xantia vystúpil chlapec, ktorý mal len 14 rokov. Dzchová skúška potvrdila v jeho dychu prítomnosť 0,28 mg/l alkoholu v krvi, čo predstavuje 0,58 promile.

Polícia ihneď kontaktovala rodičov chlapca a v ich prítomnosti ho vypočuli. Podľa jeho slov si mal dať pred jazdou 1 malé pivo. Pomalou jazdou stihol prejsť trasu Šaštín Stráže, Borský Mikuláš a Senica.

Keďže chlapec ešte nedovŕšil 15 rokov, za tento priestupok nemôže byť trestne stíhaný. Takto mu polícia môže udeliť maximálnu pokutu 300 eur.

„V zmysle zákona sa chlapec dopustil priestupku v doprave a prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Vo veci priestupku mu chýbalo pár mesiacov a dovŕšením 15 roku veku by bol za jazdu pod vplyvom alkoholu už zodpovedný. V správnom konaní hrozí dospelej osobe za jazdu pod vplyvom alkoholu pokuta až do výšky 800 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do 3 rokov, u mladistvých osôb je možné uložiť pokutu max. do výšky 300 eur a zákaz činnosti na jeden rok,“ informovala Polícia. 

Prečítajte si viac:


Zdroj: Polícia Slovenskej republiky