VIDEO: Počas policajnej akcie na Prednádraží zadržali 36-ročného muža, ktorý predával drogy v meste


Foto:  VIDEO: Počas policajnej akcie na Prednádraží zadržali 36-ročného muža, ktorý predával drogy v meste
Galéria: 14 fotiek
Foto: KR PZ Trnava

Na trnavskom Prednádraží sa konala policajná akcia zameraná na odhalenie drogovej činnosti. Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Trnave v spolupráci s pohotovostným policajným útvarom zadržali počas akcie 36-ročného Trnavčana, ktorý v meste predával pervitín.

„Kriminalisti pracovali s informáciami k osobe niekoľko mesiacov a na základe získaných informácií a príkazu súdu vykonali v utorok, 24. 4. ráno o 06.00 h policajný zákrok pod krycím menom „Amadeus“,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trave.

Pri domovej u podozrivého našli 38 vrecúšok s podozrivým obsahom, ktoré zaslali policajti na expertízu. V byte na Prednádraží a v pivnici obytného domu mal podľa predbežných informácií a výsledkov expertízy ukrývať 16 vrecúšok s minimálne stovkou jednorázových dávok pervitínu. Zvyšné nájdené vrecká a ich obsah stále preverujú.


Okrem toho u neho polícia našla 4 500 eur v hotovosti. Peniaze mal zinkasovať pri predaji drog. Pervitín mal distribuovať v Trnave aj počas prechádzok so svojím maloletým synom a tiež počas práce.

Doteraz potvrdené množstvo nájdených drog stačí vyšetrovateľovi na to, aby muža obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Okrem toho bol muž už v minulosti za drogovú trestnú činnosť 2-krát odsúdený.

Keďže bol muž počas akcie v podmienke, hrozí mu väzenie na 10 až 15 rokov. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trnava