Polícia v Trnave zadržala 2 Košičanov, ktorí mali vykradnúť auto zaparkované na Rybníkovej ulici


Foto: Polícia v Trnave zadržala 2 Košičanov, ktorí mali vykradnúť auto zaparkované na Rybníkovej ulici
Galéria: 7 fotiek
Foto: KR PZ Trnava

Vo štvrtok, 3. mája, okolo 9:00 vykradli neznámi páchatelia auto zaparkované na parkovisku pred reštauráciou Relax na Rybníkovej ulici v Trnave. Polícii sa do 5 hodín podarilo zadržať dvoch podozrivých.

Páchatelia poškodili zámok na dverách, spôsobili škodu cca 1 100 eur

Vodič auta Mercedes Sprinter viezol do prevádzky tovar. Keď sa od auta na pár minút vzdialil, riadne ho uzamkol. Po príchode našiel poškodený zámok na dverách vodiča,“ informovala Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Z auta vzali pánsku tašku s peniazmi, osobnými dokladmi, platobnými kartami a viacerými zväzkami kľúčov. Zmizla aj čierna peňaženka so stravnými lístkami a ďalšou hotovosťou. Krádežou spôsobili škodu viac ako 1100 eur.

Do 5 hodín vypátrali podozrivých, 37-ročného Tomáša z Košíc a 31-ročného Zdenka z okr. Košice


Polícia ihneď po nahlásení začala s pátraním po páchateľovi. Preverili kamerové záznamy z miesta krádeže a vystopovali podozrivé vozidlo WV Polo s košickým evidenčným číslom. Auto s podozrivými osobami zachytili aj kamery mestskej polície.

Páchateľov sa podarilo polícii nájsť do 5 hodín. Dvoch podozrivých mužov zadržali na Ulici 9. mája v Trnave. Obaja muži už boli v minulosti trestaný za majetkovú trestnú činnosť a hrozí im väzenie na 3 až 10 rokov.

Tašku a peňaženku sa polícii podarilo vrátiť majiteľom aj s ich kompletným obsahom. V zadržanom aute našli aj ďalšie peňaženky a vlamačské náradie. 

„Polícia predpokladá, že obvinení sa podobnej trestnej činnosti mohli dopúšťať na celom území Slovenska. V prípade, ak ste na fotkách  spoznali svoje veci, môžete sa prihlásiť na polícii,“ uviedla hovorkyňa.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trnava