Trnavské Korzo opäť ožíva, jeho legendárnu atmosféru môžete zažiť už 13. mája na Hlavnej ulici


Foto: Trnavské Korzo opäť ožíva, jeho legendárnu atmosféru môžete zažiť už 13. mája na Hlavnej ulici

Populárne Korzo sa opäť vracia do ulíc mesta Trnava. Centrum mesta ožije ruchom starých dobrých čias už 13. mája 2018. Korzovanie sa začína na Hlavnej ulici už o 17:00.

Organizátorom podujatia je Mestská televízia Trnava. Počas trvania programu pripravila pre návštevníkov množstvo zaujímavých aktivít, ktoré obyvateľom mesta pripomenú staré časy a ruch, ktorý v centre vládol.

„Trnavské korzo vnímame ako príležitosť spojiť všetky generácie na hromadnej prechádzke po meste. Podujatie má ambíciu pripomenúť účastníkom staré časy a absolvovať legendárnu trasu v smere od Mestskej veže po Kostol sv. Heleny a späť,“ uviedla autorka myšlienky obnovy Korza a riaditeľka MTT, Dália Šaškovičová.

Korzo sa tešilo najväčšej obľube predovšetkým v 60. a 70. rokoch 20. storočia. Ak máte záujem a milujete retro módu, neváhajte vytiahnuť staré veci zo šatníka a oblečte si ich. 


Program sa bude niesť v duchu korzovania od mestskej veže až po Kostol sv. Heleny. Počas prechádzok sa môžu návštevníci tešiť na rozhovory so známymi “korzistami”. Atmosféru podujatia doplní DJ Andrej Šipka, ktorý zahrá staré hity z vinylových platní. O sprievodné slovo sa počas akcie postará moderátor Vlado Voštinár.

Návštevníci si môžu na pamiatku odniesť nielen fotografiu, či štýlový odznak s logom Trnavského korza, ale aj poobdivovať veterány, vychutnať si sladké a slané dobroty, osviežiť sa kávou, čajom, či horúcou čokoládou.

“Ide nám o okamih návratu v čase, o obnovu stratených kontaktov a najmä, o príjemné stretnutia tvárou v tvár, nielen prostredníctvom moderných sociálnych sietí. Chceme potešiť tých, ktorí sa kedysi korzovali po centre a zároveň osloviť generáciu, ktorá pozná Korzo z rozprávania rodičov, starých rodičov, prípadne z nášho nového dokumentu Chodili sme na korzo,” dodáva Šaškovičová.


Miesto: Hlavná ulica, Trnava
Dátum: 13.05.2018 - 17:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trnava